Weekend Eifel

Vertel over je motorritten en -vakanties.

Moderator: RT_Patrick

Gesloten
Gebruikersavatar
HanTeRT
2023
2023
Berichten: 292
Lid geworden op: 27 okt 2009, 21:18
Type: Overig R-serie
Bijz: Full Options
Land: Nederland
Woonplaats of omgeving: Overijssel
Locatie: Zwolle

Weekend Eifel

Ongelezen bericht door HanTeRT »

Al enige tijd heb ik met het idee gelopen om een motortoertocht in de Eifel te organiseren. Van 01-06 t/m 04-06-2012 is het er eindelijk van gekomen. Met 11 deelnemers zijn we vanaf hotel van der Valk te Venlo vertrokken. Na een mooie rit zijn we op plaatst van bestemming, Bikers Moment te Daun, aangekomen. Na kennis gemaakt te hebben met Bertus en Yvonne zijn de kamers verdeeld. De kamers waren prima. De motoren konden veilig in de garage worden gezet. Na het diner heeft Ron een lezing gehouden over de theorie van het rijden in de bergen. Nuttige informatie waar iedereen zijn voordeel mee kon doen. Daarna nog gezellig met elkaar een drankje gedronken. De eerste dag zat erop. Moe maar voldaan is iedereen naar bed gegaan.
Op zaterdag om 08:00 uur hebben we gezamenlijk genoten van een heerlijk ontbijt. Nog even koffie gedronken en daarna gereed gemaakt voor de 1e toertocht (Burchten). Deze tocht voerde ons over fantastische wegen richting de Moezel en langs Burchten. Het weer was prima waardoor we ook een prachtig uitzicht hadden over het landschap van de Moezel. Onderweg hebben we in Treis-Karden geluncht. Daarna zijn we via Burg Pyrmont en Cochem weer terug gereden naar Daun. We waren om 16:15 terug bij Bikers Moment. Het was een fantastische route met veel bochten. Aansluitend hebben we met een aantal enthousiastelingen nog rijvaardigheid oefeningen gedaan op een parkeerplaats in de omgeving. Om 18:30 uur was de BBQ gereed en hebben hier van genoten. Daarna nog een zeeg gezellige avond gehad.
Op zondag weer op tijd opgestaan. Ik hoorde dat het regende, keek door de ramen en inderdaad, de tegels waren nat en ik zag de druppels uit de hemel vielen. Het was geen verrassing, dit was al voorspeld, maar toch viel dit even tegen. Om 08:30 uur weer samen ontbeten. De 2e motortoertocht (Bochten) hebben we uitgesteld tot ongeveer 11:00 uur. Volgens Wetter on line zou het weer dan wat beter worden. Toen we vertrokken was het nog niet helemaal droog, daarom had iedereen zijn regenkleding aangetrokken. Na een uurtje rijden werd het gelukkig droog en konden we genieten van het landschap en de ontelbare bochten. Volgens mijn gevoel hebben we de kogellagers van het balhoofd versleten van al het sturen. Helaas begon het na een tijdje weer te regenen. In een klein en oud restaurantje hebben even een rust genomen, om weer een beetje bij te komen en te eten. De laatst kilometers naar het eindpunt was het wisselvallig. Het was een prachtige route. Jammer dat de regen beperkingen heeft opgelegd. Toch hebben we veel geleerd van het in de regen rijden. Om 16:40 uur was iedereen weer veilig en zonder ongelukken bij Bikers Moment aangekomen. Aan de bar hebben we nog wat na gepraat over de dag en we hebben een drankje gedronken. ’s Avonds hebben we een genoten van een heerlijk diner bij een steakhouse in Daun. Daarna nog een afzakkertje gedronken.
Op maandag ochtend weer op tijd opgestaan. Het was gelukkig droog. Koffers bepakt en weer op de motor gemonteerd. Na een korte technische check was het tijd om te ontbijten. Ook op deze morgen was het ontbijt weer prima. Na het ontbijt hebben we een korte evaluatie gehouden. Hieruit bleek dat iedereen een fantastisch weekend heeft gehad. Dit dient een vervolg te krijgen. Aansluitend moest er afgerekend worden bij Bertus. We hadden afgesproken rond 10:00 uur te beginnen aan de terug tocht. We hebben nog een route richting Nationalpark Eifel gereden, om daarna de autosnelweg richting Nederland te volgen. Zodra we de autosnelweg in zicht kregen, begon het te regenen. Het heeft verder de hele weg geregend. Bovendien zakte de temperatuur naar 8o – 9o, dat was best koud. Gelukkig is iedereen veilig en zonder ongelukken thuis gekomen. We kunnen terug kijken op een geweldig motorweekend.

Groet,
Han

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding
Laatst gewijzigd door HanTeRT op 01 aug 2012, 21:06, 1 keer totaal gewijzigd.
Denk in oplossingen, niet in problemen.
Gebruikersavatar
Robin0341
Berichten: 365
Lid geworden op: 14 jul 2010, 22:39
Type: R1250RT
Bijz: 2024 Sport racing blue metallic 2
Land: NLD
Woonplaats of omgeving: Ermelo

Re: Weekend Eifel

Ongelezen bericht door Robin0341 »

Och, wat jammer van het weer Han. Gelukkig hebben jullie het zaterdag droog weten te houden en was het een leerzaam weekend.
De week ervoor was ik in die omgeving samen met RHanRT. Geweldig mooi gebied inderdaad. Leuk dat je er een verslag over hebt geschreven.
Hebben jullie ook nog wat foto's gemaakt die je met ons wil delen? _004
Erteetje

Re: Weekend Eifel

Ongelezen bericht door Erteetje »

Aangezien ik in het zuiden van limburg woon is het voor mij gemakkelijk en goed te doen om van deze omgeving te genieten. Tijdens mijn 20 jarige motor carriere heb ik al heel wat dagtochten gemaakt in de door jou beschreven omgeving. Het is altijd weer genieten en ik kan me voorstellen dat dat een heerlijke belevenis was (ondanks de regen)

Luc

Wil je een advertentievrije ervaring? Registreer of log in en geniet van een advertentie-vrije omgeving!

Gesloten
  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Reacties
    Weergaves
    Laatste bericht

Terug naar “Over motorritten en -vakanties”