Pagina 1 van 1

Veer nokkenaskettingspanner of geen veer...?

Geplaatst: 20 jul 2025, 19:40
door Inspctr-gadget
Beste mensen,

Ik wil de olielekkage van mijn motorblok R1100RT '96 verminderen/stoppen. Daarvoor ben ik aan de linkerkant begonnen met het uit elkaar sleutelen van de cilinderkop om te zien wat ik als oorzaak tegen kan komen.
Er zijn al een paar mogelijke oorzaken gevonden, maar wat mij opviel is dat bij mij de kettingspanner een veer heeft, terwijl de catalogus op OEMparts aangeeft dat de linker spanner geen veer heeft... :$

De motor heeft hier en daar wat wijzigingen ondergaan bij de vorige eigenaar(s), kom ik langzamerhand achter. Zo ontbreken de rubberen demperblokjes onder de tuimelaarbrug, zitten hier en daar losse stekkers op het frame, en had de zijstandaard geen startonderbreking meer.

Weet hier iemand of het inderdaad zo is dat alleen de onderste (rechter) kettingspanner een veer heeft? Lijkt mij niet logisch, maar ik ben even in de war.

Is er hier op het forum een lijst met verbeteringen te vinden die ik nu zou kunnen toepassen, nu het blok gedeeltelijk open ligt?

Ik hoop dat iemand een antwoord heeft.

Groeten,

Kevin

Re: Veer nokkenaskettingspanner of geen veer...?

Geplaatst: 20 jul 2025, 22:22
door Zznaak
Het origineel ontwerp had aan beide kanten een veer, nu is de bovenste spanner meer gesloten (het type van de opvolgende r series met sleutel 15 te monteren ) en houdt beter de oliedruk vast.

Als je ze omwisselt krijg je kabaal, ze hebben als ik het mij goed herinner, niet dezelfde lengte.

Re: Veer nokkenaskettingspanner of geen veer...?

Geplaatst: 20 jul 2025, 22:27
door Paniekje
En er wordt vaak een type met een zwaardere veer op de linker cilinder gemonteerd (ivm start ratel).

Re: Veer nokkenaskettingspanner of geen veer...?

Geplaatst: 20 jul 2025, 22:27
door Zznaak
Even naar de schuur gelopen.

De rechter is van bovenste naks (nu heb ik de nieuwe versie)
De linker heb ik alleen veer en zuiger vervangen en is van de onderliggende naks

Ik hoop dat het je bekend voorkomt