Pagina 1 van 1
Zoekopdrachten werken niet
Geplaatst: 27 feb 2025, 14:15
door Wolk9
Hoi,
Ik ben nieuw hier, en ik zal me eerdaags nog even goed voorstellen, maar ik krijg bij het zoeken bij alle termen dat er geen resultaten getoond worden omdat het gezochte woord te vaak voorkomt. Nou kan ik me dat bij een woord zoals 'een' wel voorstellen, maar bijvoorbeeld 'ztechnik' of 'stationair toerental' zou dat toch niet zo moeten zijn.
Het is in iedergeval niet gebruiksvriendelijk en het noopt mij óf ellenlange fora lijsten door te struinen óf de vraag misschien dan wel opnieuw te stellen.
Re: Zoekopdrachten werken niet
Geplaatst: 27 feb 2025, 16:27
door QuickFix
Het viel mij inderdaad laatst ook al op, hopelijk leest Patrick (de systeembeheerder) dit oproepje.

Re: Zoekopdrachten werken niet
Geplaatst: 27 feb 2025, 20:25
door siebke
Het zou ook handig zijn om suggesties aangereikt te kunnen krijgen. Soms zoek je op een bepaalde bewoording, zonder resultaat, en dan scheelt het -achteraf- maar één letter.... .
Re: Zoekopdrachten werken niet
Geplaatst: 27 feb 2025, 22:50
door RT_Patrick
Hoi allemaal,
Bedankt voor jullie feedback over de zoekfunctie. Ik begrijp dat het frustrerend kan zijn als je geen resultaten krijgt, zeker bij specifieke zoektermen. Dit is iets wat we zeker willen verbeteren.
Ik ga dit verder onderzoeken en kijken of we de instellingen kunnen aanpassen om de zoekresultaten relevanter en gebruiksvriendelijker te maken. Ook de suggestie om zoekvoorstellen te krijgen is een goede, ik zal nagaan of dat mogelijk is binnen ons systeem.
Re: Zoekopdrachten werken niet
Geplaatst: 28 feb 2025, 21:09
door RT_Patrick
Hoi allemaal,
Bedankt voor jullie opmerkingen en suggesties! We hebben inmiddels een andere zoekmachine geïmplementeerd, namelijk MySQL FULLTEXT Search. Dit heeft een positief effect gehad op de zoekresultaten, waardoor zoekopdrachten nu beter werken en minder vaak worden geblokkeerd door de ‘te vaak voorkomend’-melding.
Wat betreft de suggestie voor zoekvoorstellen bij typefouten: dit is binnen ons huidige systeem helaas niet mogelijk. Mocht je een specifiek woord niet vinden, probeer dan varianten of synoniemen.
Laat het ons gerust weten als je verdere verbeteringen ziet of nog ergens tegenaan loopt!
Re: Zoekopdrachten werken niet
Geplaatst: 01 mar 2025, 16:11
door siebke
En het resultaat is al meteen zichtbaar onder in het geopende topic

Re: Zoekopdrachten werken niet
Geplaatst: 01 mar 2025, 19:54
door RT_Patrick
siebke schreef: 01 mar 2025, 16:11
En het resultaat is al meteen zichtbaar onder in het geopende topic
Ja, dat klopt! De sectie "VERGELIJKBARE ONDERWERPEN" is de beste suggestie die ik kon vinden voor gerelateerde topics. Helaas heb ik geen optie kunnen vinden voor suggesties bij foutgetypte zoektermen. Hopelijk helpt dit mensen alsnog om relevante topics te vinden tijdens hun zoektocht.
Re: Zoekopdrachten werken niet
Geplaatst: 01 mar 2025, 20:16
door siebke
Patrick,
Is er een mogelijkheid om een zoekactie met
synoniemen als suggesties weer te geven? 't Is maar een suggestie...

Re: Zoekopdrachten werken niet
Geplaatst: 01 mar 2025, 21:16
door RT_Patrick
siebke schreef: 01 mar 2025, 20:16
Patrick,
Is er een mogelijkheid om een zoekactie met
synoniemen als suggesties weer te geven? 't Is maar een suggestie...
Helaas biedt de forumsoftware op dit moment geen optie om synoniemen als suggesties weer te geven bij een zoekactie. Maar het is zeker een interessante suggestie!