Pagina 1 van 1
2006/7 modellen
Geplaatst: 09 nov 2024, 22:19
door Amos
Goeiedag
In mijn zoektocht naar een goede woon-werk motor (ca 100km retour bijna alleen snelweg)
Kom ik geregeld r1200rt tegen.
Burgetair gezien is een 2006/07 met zeg 70 a 80k natuurlijk interessant.
Bij deze worden wel regelmatig wat klachten genoemd.
(Ik dacht abs en brandstof lint)
Er van uitgaande dat ik er 1 kan vinden die volgens het boekje netjes onderhoud heeft gehad.
Zijn die storingen dus danig zodat ik deze beter kan laten staan?
Al iets gelezen over dohc gelezen. Deze zijn volgende mij vanaf het 2010 model?
Deze liggen over het algemeen net iets boven mijn budget.
Gr. Amos
Re: 2006/7 modellen
Geplaatst: 10 nov 2024, 12:32
door Paniekje
Koop gerust een dohc met hogere km-stand.
Re: 2006/7 modellen
Geplaatst: 10 nov 2024, 16:31
door R1nus
Zelf heb ik een

van 2006, tot op heden probleemloos.
Had een keer brandstoflekkage wat kostenloos is verholpen door dealer.
Het model tot(en met) 2009 heeft de richtingaanwijzer bediening nog met de knoppen links en rechts.
De latere modellen hebben dezelfde knoppen als alle Japanners en andere merken (behalve Harley's)
Persoonlijk vind ik dat erg prettig en vind het jammer dat BMW dat niet meer heeft.
Natuurlijk zijn de jongere modellen vernieuwd, het is net wat je zelf prettig vindt aan de vernieuwing.

Re: 2006/7 modellen
Geplaatst: 11 nov 2024, 07:06
door jbazelmans
R1200RT tot en met 2007 heeft de "onbetrouwbare" ABS-i. Die kan er zomaar mee ophouden, ook als alle voorzorgsmaatregelen genomen worden (jaarlijks remsysteem flushen). Ik zou kijken voor eentje vanaf 2008
Re: 2006/7 modellen
Geplaatst: 11 nov 2024, 09:45
door QuickFix
jbazelmans schreef: 11 nov 2024, 07:06R1200RT tot en met 2007 heeft de "onbetrouwbare" ABS-i.
Die iABS problemen zijn inderdaad wel serieus. Ik heb, na een tweede (R1150RT) fiets te hebben gehad met dit probleem, er uiteindelijk toch voor gekozen om hem om te laten leiden/uit te laten schakelen.
Ik weet niet of het op een R1200RT net zo is als op de R1150RT, maar ik ben er achteraf bezien toch wel over te spreken, daar ik oorspronkelijk wel sceptisch tegen deze ingreep was: mijn fiets remt nu weer prima en gelukkig nooit meer de gedachte in het achterhoofd dat de ABS mij ineens in de steek zal laten (want dit komt echt onaangekondigd en precies op het moment dat je het niet kunt gebruiken).
Dus, wanneer je maar een beperkt budget hebt:
- Zoek een -2007 model waarvan de ABS is uitgeschakeld
- Zoek een 2007- model dat bij je budget past, bijvoorbeeld een RT-P
- Spaar nog even door
Sowieso is BMW wel een merk waar je budget voor moet hebben hoor: echt goedkoop zijn ze niet in onderhoud (vergeleken met een Japanner).
Re: 2006/7 modellen
Geplaatst: 11 nov 2024, 09:55
door Paniekje
jbazelmans schreef: 11 nov 2024, 07:06
R1200RT tot en met 2007 heeft de "onbetrouwbare" ABS-i. Die kan er zomaar mee ophouden, ook als alle voorzorgsmaatregelen genomen worden (jaarlijks remsysteem flushen). Ik zou kijken voor eentje vanaf 2008
Niet dat dat heiligmakend is, want daar bestaat nog steeds het koolborstelprobleem (zwarte motortje op ABS-unit)
Re: 2006/7 modellen
Geplaatst: 11 nov 2024, 10:56
door Amos
Had ik van BMW eigenlijk niet echt verwacht.
Je zou denken dat ze wel met een goed vervangingsonderdeel zouden komen.
BMW is duurder in onderhoud dan Japanners.
Enig idee hoe groot is het verschil per jaar is bij normaal onderhoud?
Re: 2006/7 modellen
Geplaatst: 11 nov 2024, 11:00
door aantzeetje
Ik rij al sinds 2009 met een van de laatst gemaakte RT's voor het gewijzigde blok er kwam. Op het tanklint na, dat er vorig jaar de brui aan gaf, geen enkel probleem. Rijdt als een tierelier. Beste motor die ik ooit gehad heb. Met ESA en ABS nooit problemen gekend.
Persoonlijk zou ik dus eerder naar een 2009 op zoek gaan.
Re: 2006/7 modellen
Geplaatst: 11 nov 2024, 12:11
door Polke
Ik heb (nu nog) een 2005 model waarbij de ABS er dit jaar mee op hield. Kosten voor een nieuwe zijn ca 2k€, een revisie set kost nog steeds ca 1k€. Ik heb het systeem eruit gehaald. Kosten ca 150€.
Het is vrij eenvoudig te doen en de motor remt nadien gewoon goed, doseren is zelfs wat beter dan ervoor.
Die oudere ABS-en hebben alleen in specifieke situaties heel veel voordeel. In een bocht werken ze niet.
Het tanklint is idd ook een issue, maar daar is inmiddels een alternatief voor te koop.
Of de ca 200€ het waard is...., ik vind van niet met zo'n actieradius. Ik haal ca 600km op een volle tank, maar ik rijd zelden meer dan 500km zonder te tanken. Dus hoe belangrijk is de brandstofmeter dan nog?
Ik vind het een heerlijke machine en heb er in 40.000km geen problemen mee gehad.
Veel succes met je zoektocht!
Re: 2006/7 modellen
Geplaatst: 11 nov 2024, 15:45
door QuickFix
Amos schreef: 11 nov 2024, 10:56Had ik van BMW eigenlijk niet echt verwacht.
Het punt is: BMW maakt zeer degelijke, maar tegelijk ook prijzige, motorfietsen voor een bepaald type motorrijder en/of functie (bij professioneel gebruik).
Dan creëer je, terecht, ook een verwachtingspatroon, welke de laatste jaren aardig geschonden wordt door verregaande "Kostenoptimalisatie" (lees: winstmaximalisatie) en integratie van elektronische oplossingen voor alledaagse problemen, waardoor er steeds meer defect kan raken, wat door de gemiddelde handige jongen zonder duur gereedschap bijna niet te fixen valt.
Een beroepsrijder (politie, ambulance, brandweer) zal hier weinig van merken, aangezien een fiets na een jaar of drie wordt afgeschreven en bij een eventueel defect dat eerder optreedt krijgt hij/zij (tijdelijk) ander vervoer en wordt het door de dealer gerepareerd, maar voor een particulier heeft het wel direct (financiële) consequenties wanneer er iets mis gaat en moet je er zelf achteraan.
Daarnaast moet BMW steeds meer concurreren met andere fabrikanten, welke vaak voor minder geld meer motor in de markt kunnen zetten, terwijl BMW eigenlijk niet de aan de "Deutsche gründlichkeit" wil tornen: ze hebben tenslotte een naam hoog te houden. Dat je deze goede naam, als (burger) rijder, gevoelsmatig alleen maar achteruit ziet gaan, zullen ze zelf niet zo gauw beamen.
Onder de streep gaat er relatief weinig mis met de motoren van BMW en als er iets mis gaat, zijn het altijd dezelfde problemen: ABS, dynamo, aandrijfas, Hallgever (niet alle problemen bij elk type of jaar) en koppelingsplaten (maar dit is eigenlijk gewoon slijtage).
Re: 2006/7 modellen
Geplaatst: 11 nov 2024, 16:56
door EileRT
Ik ben het helemaal met de analyse van QuickFix eens . . .
Re: 2006/7 modellen
Geplaatst: 12 nov 2024, 05:37
door Amos
Bedankt voor de uitleg.
Ik ga dit even op me laten inwerken.