Omdat ik op de 1200RT nogal last heb van hoge rugpijn, het lijkt erop dat het stuur van de 1200RT verder weg staat t.o.v. de 1150RT waardoor je wat meer voorover hangt als je wat klein van stuk bent (= 172cm), ben ik vandaag bij de dealer geweest om Wunderlich stuurverhogers "
Lenkererhöhung VarioErgo BMW R 1200 RT ab Bj. ´10" (
http://www.wunderlich.de/frame.php?Make ... id=8160818) te laten monteren. De monteur is er ongeveer drie kwartier mee bezig geweest. Het monteren verliep erg soepel. Ondanks het feit dat het stuur zowel wordt verhoogd als naar je toe komt, is er voor de linkerhelft geen enkele aanpassing van kabels e.d. noodzakelijk. Voor het rechtergedeelte moet de geleidebeugel voor de gaskabel worden verwijderd en een
tie-rap in de buurt van de voorvork worden doorgeknipt om de gaskabel voldoende ruimte/speling te geven. Komend weekend, tijdens het RT-Treffen, is een goed moment om de hopelijk positieve effecten te ervaren. Ongeveer 450km moet voldoende zijn zou je zeggen :-)
De dealer heeft aangegeven dat als het probleem onverhoopt niet weg is, hij de stuurverhoger weer demonteert en terug neemt. En dit allemaal kosteloos. Dat is nog eens service!
Het resultaat:
Tevens is een benzinelekkage verholpen. De lekkage bleek te zitten in een koppeling boven de benzinetank. Op de foto is de koppeling nog omhuld door grijs, rond schuimrubber. Het schuimrubber was volledig doorweekt van het sterk geurende energievocht. Bovenop de tank was het vanzelfsprekend ook erg nat. Waarschijnlijk is tijdens de montage in Berlijn-Spandau een klein (10mm diameter) O-ringetje bijna onzichtbaar beschadigd geraakt.
De lekkage deed zich voornamelijk voor tijdns het rijden. Op onderstaande foto zijn de gevolgen zichtbaar van een 15km lang ritje.
