Hey hallo,

Wij stellen het op prijs dat nieuwe forumleden zich hier even introduceren alvorens tot posten over te gaan.

Moderator: RT_Patrick

Marcelzoveel

Hey hallo,

Ongelezen bericht door Marcelzoveel »

Hallo, even voorstellen op dit prachtige forum.

Ik ben Marcel, woon op dit moment in Tilburg, ben 46 jaar en heb drie weken geleden mijn motorrijbewijs gehaald. Lessen deed ik op een Kawasaki 400 en nu rij ik regelmatig op de Honda Pacific Coast 800 van een vriend die er al jaren niet opgereden heeft. Maar nu druk op zoek naar een eigen motorfiets.

Waarom dan mij ingeschreven op dit forum? Een toermotor is voor mij denk ik de perfecte motorfiets om op te gaan en blijven rijden. Ik wil de motor zo vaak als mogelijk gaan gebruiken, niet alleen voor toeren, maar ook voor eventuele vakanties en soms (als het kan) voor woon-werk verkeer. Niets ten nadele van de Honda waar ik nu op rijd, maar al jaren viel mijn oog op BMW's. Ik vind ze mooi, en nu ik pas een proefrit op een R1100RT uit 1999 heb gemaakt ben ik verkocht.
Nu mijn eigen motor aanschaffen en dat zal gezien het feit dat ik nog geen rijervaring heb in eerste instantie een gebruikte motor worden.

Ik heb inmiddels al rondgekeken op het forum, veel interessante topics gezien waar ik bij de aanschaf van mijn eigen R1100RT of R1150RT al veel aan heb gehad. Het valt als onervaren beginner niet mee om tot de keuze van de eerste motor te komen.

Groeten, Marcel
Viaantje
Berichten: 193
Lid geworden op: 23 apr 2014, 23:28
Type: R1150RT
Bijz: een standaard BWM
Land: Nederland
Woonplaats of omgeving: Vianen

Re: Hey hallo,

Ongelezen bericht door Viaantje »

icon_welcome Welkom op het RT-forum!
Zat vorig jaar met een soortgelijk dilemma omdat ik eerste op iets Amerikaans wilde gaan rijden (bleek zo verschrikkelijk duur).
Uiteindelijk op een BMW -1150- terechtgekomen (gewoon een grote motor). En geen moment spijt van, gewoon zo gekocht zonder proefrijden (op ervaringen met video's/reviews en de ervaringen hier).
Natuurlijk heeft de RT enkele dingetjes waar je op moet letten (men noemt het karakter). Maar geniet hier van de vele reacties en ervaringen van andere gebruikers/eigenaren.

En dan ben je er vast bij op het treffen 2016

_004
Erteetje

Re: Hey hallo,

Ongelezen bericht door Erteetje »

Hallo Marcel

Als je al als eerste motorfiets begint met een BMW R1100RT, R1150RT of een R1200RT pak je het al meteen goed aan _004
Het zijn alledrie niet bepaald lichte beginnersfietsen, maar als je op zoek bent naar comfort, zit je zeker bij het juiste merk.

Succes met je zoektocht naar de geschikte BeemeRT. en natuurlijk: icon_welcome

Luc
Gebruikersavatar
EileRT
Erelid
Erelid
Berichten: 4589
Lid geworden op: 11 feb 2012, 12:06
Type: R1100RT
Bijz: Bj. 2000 + ZTechnikVStream-HyperPro-StebelNautilus
Land: Nederland
Woonplaats of omgeving: Drachten

Re: Hey hallo,

Ongelezen bericht door EileRT »

Hallo Marcel,

Van harte welkom op ons mooie forum.

Jij richt je dus op een -1100- of een -1150- . De kilometerstand zegt niet alles, wel de staat van onderhoud. Metname de jaarlijkse spoeling van het complete remsysteem met de ABS module is daarbij van wezenlijk belang.

Ik rijd een -1100- soms woon/werk en vooral toerritten en ben zeer tevreden over het comfort en de rijeigenschappen.

Veel plezier op ons forum en succes met jouw zoektocht naar een mooie RT . . . en we horen en zien vast wel welke het geworden is! _004

[groet] Eilert
Met vriendelijke motorgroet,
Eilert
Gebruikersavatar
Ton1959
Berichten: 3174
Lid geworden op: 14 feb 2013, 20:47
Type: Ik heb een ander type BMW
Bijz: R80
Land: NL
Woonplaats of omgeving: Tilburg
Locatie: Tilburg

Re: Hey hallo,

Ongelezen bericht door Ton1959 »

Hoi Marcel,

Veel succes met de zoektocht. Het moet wel lukken om een leuke RT te vinden. Neem je beslissing niet te vlug er staan er genoeg te koop. Soms moet je even wachten tot je de juiste hebt gevonden. Ik reed helemaal naar Noord Holland om mijn motor te kopen. Maar ik heb er tot nu toe geen spijt van gehad. _004
Gebruikersavatar
Bert M
Erelid
Erelid
Berichten: 2314
Lid geworden op: 26 dec 2011, 16:45
Type: Ik heb een ander type BMW
Bijz: F650GS
Land: Verenigd Koninkrijk
Woonplaats of omgeving: Nottinghamshire

Re: Hey hallo,

Ongelezen bericht door Bert M »

Van harte welkom op ons mooie RT-forum! veel lees- en rijplezier toegewenst _004

[groet]

Bert M
Met vriendelijke motorgroet
Bert M

Le Làmh Làidir Bratach Bhan Chlann Aoidh
Marcelzoveel

Re: Hey hallo,

Ongelezen bericht door Marcelzoveel »

Dank voor jullie welkoms woorden!

Mijn oog is nu gevallen op een (soort mint) groene R1100 RT uit 1999. Ze heeft er 95000 km op zitten en ziet er heel erg netjes uit. Een paar kleine krasjes rond de linker spiegel en wat op de zijkoffer. Een topkoffer zit er niet op, maar wel een rekje waar er nog een op kan worden geplaatst. De vraagprijs is € 3.750,-- en dat lijkt mij gezien andere aanbiedingen op internet een goede prijs.

Ik heb een proefrit gemaakt en was erg onder de indruk van de wegligging (heel stabiel, ook met wat stevige zijwind bij 100 km/pu). Ze loopt heel stabiel en rustig en startte direct ook al stond ze in de showroom al een tijdje stil. Wat mij ook opviel wat dat als je het gas opentrekt er toch een sportief karakter in zit en ze heel goed vooruit wil. Ik zal bij het volgende bezoek aan de zaak (een dealer die alleen maar BMW doet) vragen naar de onderhoudshistorie onder andere het spoelen van de remmen. Overigens remde ze alsof er een anker werd uitgegooid.

Wat mij ook opviel was dat bij het stationair draaien en het gas ligt opendraaien ze van links naar rechts beweegt, maar dat lijkt me een logisch gevolg van een boxer motor. Kortom, de beslissing lijkt bijna al te zijn gevallen, misschien niet de meest spectaculaire kleurkeuze voor deze motor, maar man.........wat een machine!
Gebruikersavatar
Wimis
Berichten: 62
Lid geworden op: 29 sep 2015, 20:39
Type: Overig R-serie
Bijz: R1200GS
Land: NL
Woonplaats of omgeving: Houten
Locatie: Houten

Re: Hey hallo,

Ongelezen bericht door Wimis »

Goede keus die R1100RT en hoop voor je dat je alles rondkrijgt met de dealer?

En welkom op het RT-forum .
R1200GS
Marcelzoveel

Re: Hey hallo,

Ongelezen bericht door Marcelzoveel »

. ,
Gebruikersavatar
hanslundbeck
Berichten: 24
Lid geworden op: 08 okt 2015, 22:02
Type: R1100RT
Bijz: Glacier Grün, xenon
Land: Nederland
Woonplaats of omgeving: Zoetermeer

Re: Hey hallo,

Ongelezen bericht door hanslundbeck »

Hi Marcel,

Wat leuk dat je eerste motor waarschijnlijk een 1100rt wordt!
Zelf rijd ik ook pas sinds kort (rijbewijs augustus dit jaar) en was (en ben) ook verliefd op het model.
Ik heb inmiddels een Glacier Grüne uit '98 met 105k km op de teller..
Buiten bekende narigheid met een Red Alert alarmsysteem, ben ik heel blij met mn fiets!

Veel plezier met je zoektocht en tot binnenkort op een treffen!

Ps die RT van mij voelt zich zooooo thuis op de snelweg :D

Wil je een advertentievrije ervaring? Registreer of log in en geniet van een advertentie-vrije omgeving!

Plaats reactie

Terug naar “Nieuw hier? Graag eerst even voorstellen”