Eerst maar de motor:
Ik had tot nu toe ongeveer 3000 km gereden met de nieuwe

LC, maar alleen in NL en voornamelijk snelweg. Nu werd het tijd om te kijken wat de motor kan in de bergen.
Vanaf Luxemburg werd de snelweg verlaten en begon het bij Vianden voor het eerst te slingeren. Heerlijk natuurlijk.
De ESA op "bagage", de demping op "Hard" en de Mode op "Dynamic"... laat maar komen die bochten.
Wat meteen opviel was dat de nieuwe RT meer vertrouwenwekkend aanvoelt, en dan met name aan de voorkant. Je gaat vanzelf wat platter dan voorheen, en daardoor gaat het ook wat harder. Mijn vriend op de GS LC was verbaasd dat ik hem voor het eerst bij kon houden! (lag het toch altijd aan de motor en niet aan mij

).
Welk aandeel de Continental Road Attacks 2 daarbij spelen, weet ik niet. Dat gaan we pas uitvinden als er weer Michelins gemonteerd worden.
Ook het omleggen van de machine, bijvoorbeeld van links naar rechts, gaat makkelijker dan bij de vorige RT (uit 2009). De nieuwe RT voelt daarbij lichter aan. Ik heb ook nog even op de nieuwe GS LC gereden, en dat is dan toch nog wel weer een heel stuk lichter dan de nieuwe RT. (nivo: "gooi-en-smijt-fiets").
Ik ben zeker geen sportieve rijder maar de nieuwe RT nodigt uit tot sportief rijden. Daarbij is de motor behoorlijk vergevingsgezind: ga je een keer wat te hard een bocht in, dan kun je wat bijremmen en corrigeren zonder dat de motor protesteert. Je gaat daar op een gegeven moment zelfs op rekenen.
De acceleratie in de bergen is werkelijk fenomenaal, en het blok wil graag toeren maken. Ik heb redelijk hoog in 2e en 3e versnelling gereden en dan kun je de meeste stukken op het gas controleren, zonder teveel te hoeven remmen. Vanzelfsprekend is dan de Akrapovic uitlaat goed te horen

(maak je geen zorgen, de db-killer zit er nog gewoon in).
Een werkelijk toegevoegde waarde is de Schakel-assist in de bergen. Zowel op- als neerschakelen kan zonder koppelen en gaat sneller dan met de hand. Even voor de bocht 1 of 2 versnellingen terug "klikken", en na de bocht opschakelen bij het uitacceleren gaan snel en probleemloos en maken het rijden in de bergen nog leuker.
De combinatie van wegligging, vermogen en schakel-assist zorgden voor een behoorlijk sportieve rijstijl. Het ging echt lekker, en na een paar dagen zelfs dusdanig hard dat het met toeren niet veel meer te maken had. Nieuw voor mij en heerlijk om te doen: volledig geconcentreerd van bocht naar bocht rijden, en verder niks.
Natuurlijk houd je dat niet de hele dag vol, en met wat minder gas ben je weer heerlijk rustig aan het toeren en zie je ook weer in welke prachtige omgeving je rijdt.
Het is juist die afwisseling tussen toeren en wat sportiever rijden, die leuk is, en waar de nieuwe RT uitermate geschikt voor is; zoals Bas al had opgemerkt. Helemaal mee eens, dus.