Pagina 1 van 1

Nieuwe remschijven / wiel uitbouwen

Geplaatst: 21 mei 2014, 09:15
door paricolo
Goedemorgen,

Ik heb een vraag en ik hoop dat iemand mij daarbij kan helpen.

Mijn BMW R1100RT heeft nieuwe remschijven nodig aan de voorkant.
Dit ga ik zelf vervangen. Op zicht geen punt, dit heb ik al vaker bij andere motorfietsen en auto’s gedaan.

Nu is echter wel mijn vraag hoe het zit met de ABS sensor.
Moet deze er ook af? Of moet ik hier nog iets mee doen na het plaatsen van de nieuwe remschijven?
Dit uiteraard los staande van de ABS ring die ik over moet zetten.

Alvast hartelijk dan.

Met vriendelijke groet,

Marco Timmermans

Re: Nieuwe remschijven / wiel uitbouwen

Geplaatst: 21 mei 2014, 09:51
door Franky
Ik moet het antwoord schuldig blijven. :oops:

Alvast welkom op het forum :mrgreen:

Re: Nieuwe remschijven / wiel uitbouwen

Geplaatst: 21 mei 2014, 09:58
door beckysmile
Hallo Marco,

ik heb wel het antwoord:
je moet eerst de remklauwen verwijderen, waarbij het verstandig is om even een stukje tape op de velg te plakken, zodat je die niet beschadigd, er is namelijk maar heel weinig plaats om de klauw eruit te kantelen.
Daarna kun je het wiel verwijderen, waarbij de abs-sensor kan blijven zitten. Het is overigens verstandig om de sensor toch even te verwijderen, tbv schoonmaakwerkzaamheden, daarvoor hoef je alleen het schroefje los te maken, en dan kan de sensor door het ophangoog heen verwijderd worden. Let op eventuele shims, die moeten teruggeplaatst worden, anders functioneert de sensor niet goed.

Veel succes.
Groet, Aad

Re: Nieuwe remschijven / wiel uitbouwen

Geplaatst: 21 mei 2014, 13:09
door Lemoi
... en meet de ABS sensor voor de zekerheid even na (de afstand tussen sensor en ring). Als ie te ver er van af staat kan de ABS raar doen