Pagina 1 van 1
Hoog geluid bij de voorvork
Geplaatst: 25 dec 2013, 23:33
door Charlie74
Ik hoorde gisteren, 24 dec. vrij plotseling een raar geluid bij mijn voorkant/voorvork. Ik reed een bocht pm 70km/h waarbij er flink wat zijwind was. Ineens een hoog, gierend, geluid en een onregelmatigheid in mijn kilometerteller (trilling en ook grotere schommeling). Geluid hield aan, geen merkbaar effect op de bediening, besturing of het vermogen, maar luid genoeg om het niet te vertrouwen. Gestopt in een pechhaven, geluid hield aan, motor af, even wachten, motor opnieuw gestart, geluid weg..... Heel gek.
Ik heb (sinds afgelopen zaterdag( een R1150RT uit 2001, ruim 81000 km. op de teller.
Iemand enig idee wat er aan de hand kan zijn?
Zelf denk ik aan de km tellerkabel of iets wat hier me te maken heeft.
Hoor het graag. Ik ga in ieder geval op korte termijn naar een BMW dealer voor groot onderhoud en check-up.
Re: Hoog geluid bij de voorvork
Geplaatst: 25 dec 2013, 23:54
door Ton1959
Je kan altijd een keer de kilometertellerkabel smeren. Kan zeker geen kwaad en kijken of het dan nog terug komt.
Re: Hoog geluid bij de voorvork
Geplaatst: 26 dec 2013, 09:29
door rob55
Re: Hoog geluid bij de voorvork
Geplaatst: 26 dec 2013, 10:17
door Charlie74
Rob,
Dank, klinkt wel erg vergelijkbaar qua ervaring. Ik ga dit meenemen richting het onderhoud.
Ik wil toch wel graag eenbetrouwbare teller

......
Groet,
Paul
Re: Hoog geluid bij de voorvork
Geplaatst: 26 dec 2013, 10:21
door Baird
Als je stilstaat in een pechhaven met draaiende motor heeft het in ieder geval niets met je snelheidsmeter te maken, die wordt mechanisch vanaf het voorwiel aangedreven. Was het niet de toerenteller die je zag zwabberen? Dat met storm en slagregen mogelijk de dynamoriem is gaan slippen wat een effect heeft op de boordspanning en dan mogelijk op de toerenteller. Het geluid dat je dan hoorde is dan van de slippende dynamoriem geweest. Je bent nieuw op dit type motor dus ik kan me voorstellen dat je op zo'n moment niet alles even scherp waarneemt en interpreteert. De dynamoriem moest bij 60k vervangen zijn, misschien is dat niet gebeurd en gaat hij daarom wat makkelijker slippen.
Re: Hoog geluid bij de voorvork
Geplaatst: 26 dec 2013, 17:46
door Ton1959
Oops bij mijn eerste reactie niet alles gelezen. De riem net zoals Bert al zei zal hoogstwaarschijnlijk de oorzaak zijn.
Re: Hoog geluid bij de voorvork
Geplaatst: 26 dec 2013, 17:51
door Charlie74
Bert, klinkt ook niet onlogisch,echter de zwabber vande teller was tijdens het rijden, nithet stilstaan. Het geluid had ook wel iets weg van een slippend snaar.... Dus ik zal hem vooral goed omschrijven bij de garage

anders ook geen idee...