Pagina 1 van 1

Hoeveel kilometers met een volle tank?

Geplaatst: 02 okt 2013, 17:14
door ElsPeet
Vrienden,

Ik ben wel eens benieuwd hoeveel kilometers men maakt met een volle tank. Er zijn natuurlijk diverse rijstijlen, dus dat zal best kunnen verschillen. Ik rij nu ruim een jaar een 1200RT met alle pakketten die er in 2008 opgezet werden, dus ook met boordcomputer. Sindsdien merk ik dat ik erg let op het benzineverbruik. Ik verbaasde me over de afgelopen week. Moest vorige week een lange rit maken, dus de tank ging vol en de dagteller op 0. Vanmorgen weer getankt. Teller stond op 622,4 km. Aantal liters: 27,5. Toch nog steeds geen lampje voor de reserve. Dat is ruim 1 op 22,5. Voor mij een record :O . Ik vond het wel de moeite waard om er een nieuw draadje voor op te zetten.
_oo_ _004 Peter

Re: Hoeveel kilometers met een volle tank?

Geplaatst: 02 okt 2013, 17:34
door mhovens
Twee weken terug gaf de BC van mijn r1200rt uit 2005 dat ik nog 160 Km kon rijden, geen lampje, maar de tank was tot op de laatste druppel leeg :twisted:
Stond ik daar op de N305 bij Zeewolde, waar je honderd mag, in de berm. Geen idee hoeveel ik had gereden. Nu maar weer om de dagteller rijden. de BC geeft aan dat 4,91l / 100km gemiddeld rij, jij komt iets zuiniger uit op 4,18l /100 Km. Tenminste als ik het goed heb uitgerekend _001

-1200-

Re: Hoeveel kilometers met een volle tank?

Geplaatst: 02 okt 2013, 19:54
door J vd B te V
Stel dat de motor gemiddeld 1 op 18 rijdt. Dan tel ik lekker met 1 op 16. Dus bij een 25 liter tank kan ik met mijn eigen cijfers 400 km weg komen. Dan ga ik toch voor/rond de 350 km een pomp opzoeken. Wordt ik nooit gefopt. Dit even afhankelijk van de verhouding stad/snelweg gedurende het leeg rijden van de tank.
Ik vertrouw (ook bij mijn auto) de BC en/of benzinemeter niet verder dan dat ik hem zie.........

Re: Hoeveel kilometers met een volle tank?

Geplaatst: 02 okt 2013, 20:40
door AGVerheij
Ik sta elke 4 (werk-)dagen bij de pomp.
Ik heb er dan een kleine 450km op zitten, meestal is dan nét het waarschuwingslampje aan gegaan, en gaat er 22 tot 24 liter in.
Het verbruik volgens mijn excel-sheet schommelt tussen de 1:19 en 1:20, en dat komt aardig overeen met de 4,9 tot 5,2 die de boordcomputer aangeeft.

Heb hem nog nooit helemaal leeg gereden, grootste tankbeurt was net iets meer dan 25 liter, en de dagteller heeft wel eens nét de 500 aangetikt. Maar als ik weet dat ik toch niet meer heen-en-weer kan rijden naar mijn werk tank ik bij de lokale voordeelpomp om te voorkomen dat ik langs de A2 of A4 moet gaan tanken: die prijzen :shock:

Re: Hoeveel kilometers met een volle tank?

Geplaatst: 02 okt 2013, 21:45
door BenR1250RT
De grootste afstand is 702 km met een volle tank, tijdens een rustige toertocht door de Ardennen. Dat is meer dan 1 op 25 !!!
Ik heb en gaatje geboord in de tank vulopening waardoor ik net iets meer kan tanken. Er gaat nu maximaal 27,5 liter in. Meestal rijd ik de tank aardig leeg en kom er dan 550 á 570 km ver mee. Met de huidige benzineprijs ben ik dus best blij met mijn zuinige RT. Ik tank overigens gewoon euro 95.

Re: Hoeveel kilometers met een volle tank?

Geplaatst: 03 okt 2013, 09:01
door ElsPeet
alnova schreef:De grootste afstand is 702 km met een volle tank, tijdens een rustige toertocht door de Ardennen. Dat is meer dan 1 op 25 !!!
Ik heb en gaatje geboord in de tank vulopening waardoor ik net iets meer kan tanken. Er gaat nu maximaal 27,5 liter in. Meestal rijd ik de tank aardig leeg en kom er dan 550 á 570 km ver mee. Met de huidige benzineprijs ben ik dus best blij met mijn zuinige RT. Ik tank overigens gewoon euro 95.

Dat betekent dus dat ik voor hetzelfde geld met een lege tank in de berm had kunnen staan _002 . Waarom ging het reservelampje niet aan? En de benzinemeter zat nog niet in het afgeschuinde gedeelte. Maar 702 vind ik knap. Ik vind het overigens ook erg fijn dat ie zo zuinig is. Wel een verschil met mijn vorige motor, een 1150 RT. Daarmee mocht ik blij zijn af en toe in de buurt van 1 op 20 te komen.
-1200- _oo_ _004
Peter

Re: Hoeveel kilometers met een volle tank?

Geplaatst: 03 okt 2013, 13:06
door Arjan W
Op dit moment rijd ik c.a. 390 km met een tank en dan tank ik meestal 22 liter met de -1100- . Net geen 1 op 18 dus. Ik rijd nu wel veel op de snelweg woon-werk en rijd ongeveer 130 km per uur. In de zomer rijd ik ook wel vaak door de polder naar huis (meer bochtige wegen en wat meer rij-afwisseling). Ik moet dan wel zeggen dat het verbruik dan lager is c.a. 1.16. Als de portemonnee het weer toelaat ga ik ook kijken voor een R 1200 RT, ik zie dat het verbruik beduidend lager is.

Re: Hoeveel kilometers met een volle tank?

Geplaatst: 03 okt 2013, 14:04
door Bert M
Met de -1100- tussen de 370 en 400 km. IJkpunt is het lampje dat gaat branden. Dan tank ik meestal ook ronde 21,5 a 22 liter. In feite het zelfde als de vorige schrijver

[groet]

Bert M

Re: Hoeveel kilometers met een volle tank?

Geplaatst: 09 okt 2013, 10:52
door beckysmile
Het verbruik wisselt uiteraard wat, meestal zo'n 350 km als het lampje aangaat, en dan gaat er 20 liter in, grote reserve dus. De brommeRT wordt wel eens verder leeg gereden, maar dat is dan alleen maar omdat de peut hier aan alle kanten over de grens goedkoper is _004

Groet,
Aad -1100-