Pagina 1 van 1

Olie op de cardan

Geplaatst: 16 sep 2012, 18:58
door Erikh
Vandaag tijdens een rit constateerde ik olie op de cardan en het achterwiel.
Herkent iemand dit? Moet ik me zorgen maken voor een (dure) reparatie?

Re: Olie op de cardan

Geplaatst: 16 sep 2012, 19:28
door Baird
Ik neem aan dat de vulplug dicht zit en de ontluchting ook in orde is. Dan kan er mogelijk na een beurt nog te veel olie in gegooid zijn, maar anders lijkt het me niet goed, lijkt op een kapotte keerring, ik zou bij Kenny langs gaan (als ik je woonplaats zie), dan valt het nog mee verwacht ik. Bij mijn R1150RT heb ik het wel gehad als hij bloedheet was dat er wat Molykote van de splines bij de cardan zweette maar dit lijkt me echt olie en dat hoort aan de binnenkant te blijven!

Is die mooie dop open of dicht die het as-gat afsluit? ( koeling?)

Re: Olie op de cardan

Geplaatst: 16 sep 2012, 19:55
door Erikh
Grote beurt is al een aantal maanden geleden gedaan ( door Kenny) dus teveel zit er niet in anders was het er al,eerder uitgegaan.
Die afdekring is open (heb ik bij Wunderlich gekocht).

Re: Olie op de cardan

Geplaatst: 16 sep 2012, 19:57
door RhanRT
De foto's zijn zeer duidelijk maar ook zeer verontrustend Erik.
Onmiddelijk naar laten kijken en repareren, wat het ook kost!
Nu is het misschien alleen nog maar een keerring, bij langer doorrijden waarschijnlijk veel meer.
Denk daarbij ook aan jouw veiligheid, olie op je band en dan een bocht naar rechts nemen, je vergeeft het jezelf nooit.

succes, en hopenlijk valt het mee.

m.vr.gr.,

Han

Re: Olie op de cardan

Geplaatst: 16 sep 2012, 20:15
door Benji
Hopelijk heb je nog genoeg olie in de cardan???

Re: Olie op de cardan

Geplaatst: 16 sep 2012, 21:05
door RhanRT
Benji schreef:Hopelijk heb je nog genoeg olie in de cardan???
en hoe denk je dit te controleren dan?
en wat is genoeg olie dan?

Je bedoelt het vast goed maar de vraag is niet juist of draagt niet bij aan de stelling van Erikh: hoe erg is dit en of moet ik mij zorgen maken voor een dure reparatie, ook al zou er "genoeg" in zitten dan rij je toch niet door.
Er is maar 1 remedie en dat is reparatie, punt uit.

groet,

RhanRT

Re: Olie op de cardan

Geplaatst: 16 sep 2012, 22:12
door JeHo
Teveel olie komt er altijd op een of andere manier uit.Dus moet je weten of er teveel in heeft gezeten ,maar daar kom je niet meer achter.
In de cardan gaat 0,18 liter.Dat is dus niet veel.Tap de restolie af,kijk of de olie helder van kleur is, en vul de cardan opnieuw met de voorgeschreven hoeveelheid en soort en kijk regelmatig of er na verloop van tijd nog lekkage is.
Als er weer lekkage is , dan de simmering wisselen, en controleren of de kroonwielas geen axiale speling heeft.Wiel boven en beneden vastpakken en
wrikken, zo ook links en rechts wiel vastpakken en wrikken.Als er dan axiale speling is , werkt zich dat op het uiteinde van de as waar de simmering zit
het meeste uit.
m.v.g. Jean

Re: Olie op de cardan

Geplaatst: 16 sep 2012, 22:17
door Erikh
De olie is een paar maanden geleden door Kenny ververst, dus ik mag aannemen dat hij er niet teveel in heeft gedaan.
Ik zal hem eens vragen (misschien leest hij toevallig mee)

Re: Olie op de cardan

Geplaatst: 16 sep 2012, 23:19
door EL SCORPIO
Is het niet zo dan dat er olie in moet tot de vulplug?
Dus teveel loopt er altijd uit voordat je de vulplug monteert?

En als Kenny er bij jou teveel heeft ingedaan dan moet ik kijken of ik er niet teveel in heb dan?
Kan me niet voorstellen dat Kenny dat zou doen, daar lijkt hij me teveel vakman voor.

Persoonlijk denk ik keerring.
Kan me ook niet voorstellen dat het Wunderlich ding er iets mee te maken heeft want die heb ik ook en nog veel meer motorrijders.
Dan zou je dat allang gehoord hebben.

Re: Olie op de cardan

Geplaatst: 16 sep 2012, 23:23
door RhanRT
Erikh schreef:De olie is een paar maanden geleden door Kenny ververst, dus ik mag aannemen dat hij er niet teveel in heeft gedaan.
Ik zal hem eens vragen (misschien leest hij toevallig mee)

Als Kenny de laatste is die aan jouw motor gewerkt heeft dan zal hij zeker willen weten wat het probleem is, gun hem die kans en doe jezelf een plezier.

succes,

Han

Re: Olie op de cardan

Geplaatst: 16 sep 2012, 23:48
door EL SCORPIO
Zie hier eenzelfde probleem en oorzaak.

http://motoblog.be:8888/index.php?optio ... &Itemid=40

Re: Olie op de cardan

Geplaatst: 17 sep 2012, 00:43
door RhanRT
beemerrichard schreef:Zie hier eenzelfde probleem en oorzaak.

http://motoblog.be:8888/index.php?optio ... &Itemid=40

Precies zoals ik ook al eerder aangaf, het is vermoedelijk een keerring, nu een simpele reparatie maar doorrijden maakt het probleem alleen maar groter en vele malen duurder.

groet,

Han

Re: Olie op de cardan

Geplaatst: 17 sep 2012, 07:27
door Erikh
Inderdaad, ik denk dus ook dat dit het is, bedankt voor de link Richard. Ik zal een afspraak met Kenny maken.
Bedankt voor jullie reacties!