Pagina 1 van 1

Registratie GPS bij verkoop

Geplaatst: 27 mar 2012, 15:10
door Esdert.Edens
Beste leden,

Een tip:
Indien je een motor verkoopt en daarbij ook je Navigatie (bijv. Garmin) overleg dan even met de nieuwe eigenaar dat je die navigatie-unit (serienummer) loskoppelt van jouw account bij Garmin.nl.
Een emailtje aan support.(garmin).nl dus de leverancier met ...je account het serienummer en reden van afsluiting (verkoop) is genoeg.
Hierna kan de nieuwe eigenaar het toestel dan registreren op zijn naam (account) wat als voordeel biedt dat hij zijn eigen kaarthistorie, softwareupdates en reparartieoverzichten kan zien e.d.

Tot ziens op 22 april.
Esdert Edens

Registratie GPS bij verkoop

Geplaatst: 27 mar 2012, 17:14
door wil51
Bij Garmin kan je dat via de website doen. Hoef je geen reden op te geven en de nieuwe eigenaar kan ook meteen registreren. Email naar support garmin is niet nodig.

Re: Registratie GPS bij verkoop

Geplaatst: 31 jul 2012, 18:39
door Bart51
Misschien koop ik toch maar een 2e hands Zumo 550. (Ik moet mijn portemonnee nl een beetje in de gaten houden). De Zumo 220 en 350 gaan nieuw toch al gauw over de € 500,00. Het lieftst koop ik er eentje met lifetime update en On Route motorkaart.

Ik heb misschien iets gemist waardoor ik misschien iets vraag wat al is beantwoord:
Kan een Zumo 550 de routes gemaakt in Basecamp laden en verwerken?
Blijft bij ver-/aankoop van een 2e hands zumo de lifetimeupdate van toepassing?

Ben erg nieuwsgierig hiernaar.

Alvast dank
Groet Bart

Re: Registratie GPS bij verkoop

Geplaatst: 31 jul 2012, 19:05
door Inspector Gadget
Ja, BaseCamp kan prima overweg met de Zumo 550 vwbt de routes e.d.

Nee, in principe vervallen alle registraties en dus ook LifeTime abonnementen bij een verkoop. (als deze geactiveerd zijn)

Alle reeds gedane aanschaffen komen te vervallen, zover ze niet reeds op het apparaat zijn geïnstalleerd.
Oftewel, als er via LifeTimeUpdate de nieuwste kaart geïnstalleerd is, kan deze (op het apparaat) gebruikt blijven worden.
Maar eventuele LifeTimeUpdates ná de verkoop, zullen opnieuw aangeschaft moeten worden.

Wat je ook kunt doen/proberen is via "My.Garmin.com" de registratiegegevens wijzigen, zoals nieuwe naam, e-mail adres, telefoonnummers etc naar de nieuwe eigenaar, als je het oude email-adres en password van de vorige eigenaar hebt.

Can I transfer my downloadable content or purchases if I sell or give my GPS away?


03/30/2012

If you decide to delete your registered automotive GPS and give it to another individual or privately sell it, please consider that the purchases you made for that device are not transferable.

Below is a list of downloadable content or purchases that can be used if still loaded to the device, but cannot be accessed in the MyGarmin account of the new owner:

◦nuMaps Lifetime Map Updates
◦nuMaps Onetime Map Update
◦Supplemental Map Downloads
◦Mad Maps
◦Safety Camera Subscriptions
◦Games
◦FM Traffic Subscriptions
If one of the above is already loaded to a device when it is received, the item can be used but no updates can be accessed from myGarmin without purchasing a new item, subscription, or service.

Re: Registratie GPS bij verkoop

Geplaatst: 31 jul 2012, 19:19
door GiSmo
Of je laat hem gewoon op jouw naam staan, met een gewijzigd wachtwoord, emailadres, adres en telefoonnummer. Zo heb ik het gedaan omdat bij mijn Zumo een lifetime update zat. De volgende eigenaar heeft dan gewoon deze updates tot het apparaat onbruikbaar wordt. Enige nadeel is dus de gebruikersnaam.

Als je zelf dan een nieuw apparaat koopt moet je even een tweede account aanmaken. Deze tip kreeg ik van de mensen van Waypoint uit Notter. Het is toch erg zonde om die lifetime updates te laten vervallen of niet?

Kees

Re: Registratie GPS bij verkoop

Geplaatst: 01 aug 2012, 21:55
door Hans Vaessen
Is correct: een los gekochte lifetime update zal vervallen als je het toestel loskoppelt van het account.

Maar inderdaad: als je als meneer pietersen het toestel koopt van meneer klaas jansen (garmin gebruikersnaam klaasjansen) en meneer jansen wil z'n username en password aan je overdragen dan kun je de lifetime gewoon blijven gebruiken (en het email adres aanpassen aan dat van jezelf). Hooguit kan het lastig zijn als meneer jansen meerdere toestellen geregistreerd heeft, of bijvoorbeeld z'n garmin connect account wil kunnen blijven gebruiken (routeuitwisseling, maar vooral gebruikt voor fitness). Nadeeltje is dan allicht wel dat je telkens een kleine identiteitscrisis hebt als je, als Pietersen, moet inloggen als Jansen ;)

Zelf heb ik altijd geadviseerd bij het aanmaken van een garmin account gewoon het serienummer van het toestel te gebruiken als zowel username als password. Raak je nooit kwijt en is makkelijk overdraagbaar.

Re: Registratie GPS bij verkoop

Geplaatst: 01 aug 2012, 22:13
door GiSmo
Ja inderdaad Hans,
da's een nog betere tip, het serienummer registreren als username en password....
Dat ik daar nou niet op kwam :-)

Ga ik doen bij mijn nieuwe 350!

Groet,
Kees

Re: Registratie GPS bij verkoop

Geplaatst: 01 aug 2012, 22:15
door PaPinkelman
Hans Vaessen schreef:Is correct: een los gekochte lifetime update zal vervallen als je het toestel loskoppelt van het account.
Hoe zit dat nu met een toestel dat gekocht is mét een 'ingebakken' lifetime update? Zoals bijvoorbeeld de Zumo 350LM? Aangezien dit toestel niet zonder lifetime update geleverd wordt, zou het logisch zijn dat het wél met de update doorverkocht kan worden.

[Niet dat ik er nu al vanaf wil, maar het kán een keer gebeuren.... ;) ]

Re: Registratie GPS bij verkoop

Geplaatst: 02 aug 2012, 10:58
door Hans Vaessen
Ik heb het niet getest, maar het lijkt erop dat het dàn allemaal inderdaad probleemloos verloopt.

Re: Registratie GPS bij verkoop

Geplaatst: 02 aug 2012, 12:19
door doov650
GiSmo schreef:Ja inderdaad Hans,
da's een nog betere tip, het serienummer registreren als username en password....
Dat ik daar nou niet op kwam :-)

Ga ik doen bij mijn nieuwe 350!

Groet,
Kees
Ik wil(de) ook een 350 kopen.
Eerst even met Waypoint overlegd over de OnRoute Motorkaart licenties ( Benelux en DACH) die gekoppeld zijn aan mijn 2720. Die wilde ik graag op de 350 overzetten. Ze zijn bereid om om die over te zetten als de 2720 kapot is. En dat is die niet.
Heeft iemand een hamer te leen, opdat ik de 2720 naar de eeuwige jachtvelden kan helpen?

Re: Registratie GPS bij verkoop

Geplaatst: 02 aug 2012, 13:15
door PaPinkelman
Ik denk dat je beter kan proberen de SP2720 te verkopen. Je kunt daar misschien wel meer voor vangen dan een nieuwe Motorkaart kost (zeker als je die tegelijk met de 350 koopt, dan krijg je een leuke korting).

Re: Registratie GPS bij verkoop

Geplaatst: 03 aug 2012, 17:03
door Hans Vaessen
Absoluut!

Reden dat men het heeft over 'defect' is dat de licentie van je motorkaart gekoppeld kan worden aan één toestel. Is dat apparaat defect, en gaat het daarmee uit roulatie, dan kan onroute die licentie overzetten naar een vervangend toestel. Bij bijvoorbeeld een garmin lifetime update werkt het net zo.

Bij aanschaf van een nieuw toestel (bij waypoint) krijg je een flinke korting op de motorkaart, en betaal je voor benelux pus dach, ik meen, 99 euro (normaal 119 + 49).

De 2720 mag dan misschien een oud beestje zijn maar als je die voor honderd euro op marktplaats zet (zeker omdat er een motorkaart bij zit) ben je 'm voor 99 euro binnen een dag kwijt. Met 200 a 250 euro binnen twee dagen ;) Zeker niet kapotslaan dus!

Re: Registratie GPS bij verkoop

Geplaatst: 11 aug 2012, 17:15
door flyer
Hallo,

Ik heb zelf een Zumo550 van 4 jaar.
Kan iemand mij vertellen wat de levensduur ongeveer is van deze systemen.
Dit i.v.m. evt. aankoop van de lifetime update.
Of is het een overweging waard om een nieuw systeem te kopen.
Daar kan ik dan de ik meende ongeveer € 85,00 van af trekken.

Re: Registratie GPS bij verkoop

Geplaatst: 11 aug 2012, 21:45
door JOS WRSM
Ivm met off topic gaan is dit draadje gesloten . . . .
Afbeelding