Pagina 1 van 1
Schoonmaken kuipruit
Geplaatst: 21 okt 2011, 19:47
door Willem Rietveld
Heeft iemand een tip vor het schoonmaken van de kuipruit? en dan met name een middel om te zorgen dat de regendruppels er als het ware zó vanaf rollen?
Ik kijk door de ruit heen, maar er blijft toch wel vrij lang een groot aantal druppels in het midden achter waardoor het zicht aardig minder wordt.
![motorgroet [groet]](./images/smilies/motorgroet1.jpg)
, Willem
Re: Schoonmaken kuipruit
Geplaatst: 21 okt 2011, 20:03
door EL SCORPIO
Je kan Rainex gebruiken of een siliconenspray.
De action heeft een goedkope siliconenspray die ik gebruik voor mijn autodeurrubbers en voor mijn kuipruit.
Wel goed uitpoetsen dan word het lekker glad.
Re: Schoonmaken kuipruit
Geplaatst: 21 okt 2011, 20:34
door Baird
Ruit schoonmaken met veel water en spons omwikkeld met pantykousje, drogen en dan in de autowas zetten.
Re: Schoonmaken kuipruit
Geplaatst: 21 okt 2011, 22:02
door FredBurgmans
Cockpitspray

Re: Schoonmaken kuipruit
Geplaatst: 22 okt 2011, 09:55
door HansD
Ik heb Rainex geprobeerd, maar bij mij werkte het niet bijzonder goed.
Gewoon goed wassen, en dan dik in de autowas, goed uitpoetsen.
Als dat niet goed genoeg is, een ruitewisser monteren!
Hans
Re: Schoonmaken kuipruit
Geplaatst: 03 jan 2012, 20:56
door Tuinbank
Gewoon ruit iets laten zakken en er overheen kijken werkt goed
Re: Schoonmaken kuipruit
Geplaatst: 03 jan 2012, 21:28
door Inspector Gadget
Ikzelf had altijd Cee Bailey's "Rain-B-Gon Max" gebruikt, maar helaas is die weer op.
(ruim 3 jaar mee gedaan)
Jammer genoeg vooralsnog geen leverancier in NL of EU zo snel gevonden die ook dit spul ook kan leveren.
Spul werkte wel heel goed, en van de makers van (ook) vliegtuigruiten en bekend van de motorruiten, zou het ook voor vliegtuigen werken.
Alleen ging ik nooit zo snel.

:lol:
Re: Schoonmaken kuipruit
Geplaatst: 04 jan 2012, 17:13
door ijsbeer
Autowas net als mijn vizier

Re: Schoonmaken kuipruit
Geplaatst: 04 jan 2012, 18:21
door Kees Jan
Jammer genoeg vooralsnog geen leverancier in NL of EU zo snel gevonden die ook dit spul ook kan leveren.
In Nederland overal te verkrijgen onder de naam Rain-X.
Groet,
Kees Jan
Re: Schoonmaken kuipruit
Geplaatst: 09 jan 2012, 22:56
door gasgever
Hallo allemaal.
Ook ik ben aan het zoeken geweest voor het laten weglopen van
regendruppels op mijn vizier en ruit.
Komt misschien wat raar over maar na verschillende producten te hebben geprobeerd
gebruik ik nu Pledge met bijenwas (bij de supermarkt te verkrijgen)
Eerst de ruit schoonmaken , dan de Pledge op een doek spuiten en de ruit
insmeren , even wachten dan met een zachte doek uitwrijventot de ruit
weer helder is endat geeft voor mij het beste resultaat.
Mocht je twijfelen probeer het dan eerst op een stukje van de ruit uit.
Gr Ger
Re: Schoonmaken kuipruit
Geplaatst: 10 jan 2012, 08:15
door wil51
Nedplex geeft advies schoonmaken van hun ruiten met microfiber doek en dan vloeibare bijenwas gebruiken. Ik heb het zelf nog niet geprobeerd en weet dus niet wat het doet met regendruppels. Let wel op dat er veel types microfiber doeken zijn en niet allen geschikt voor kunstof ruiten.
Re: Schoonmaken kuipruit
Geplaatst: 10 jan 2012, 08:35
door peijsj
Pledge werkt inderdaad goed; niet alleen voor de ruit maar voor ook voor de lakdelen (zie elders op de site) Probleem is m.i. wel dat het niet lang mee gaat. De was spoelt er best snel van af.
Re: Schoonmaken kuipruit
Geplaatst: 09 mei 2012, 22:24
door 1-handed
Meguiars Plastic Cleaner/Polish #MC20506
Re: Schoonmaken kuipruit
Geplaatst: 10 mei 2012, 18:57
door Bart51
Rain Ex voor de ruit en het vizier (wel uitkijken: is je vizier voorbehandeld dan werkt dit spul slecht!)
groet Bart
Re: Schoonmaken kuipruit
Geplaatst: 10 mei 2012, 22:16
door Vorie
ik heb laatst ook rondgekeken voor dit spul. mij is het in eerste instantie te doen om de autoruit, aangezien ik de ruit van de motor vaak zo laag heb staan dat ik er overheen kijk. wat betreft Rain-X: dit mag je dus niet gebruiken op kunststof. waarom weet ik niet zeker, maar ze waarschuwen er duidelijk genoeg voor. volgens mij heeft het te maken met het feit dat het een behoorlijk aggressief goedje is. even opletten dus wat je op je ruit smeert....
Re: Schoonmaken kuipruit
Geplaatst: 20 mei 2012, 11:26
door Tuinbank
Vorie schreef:ik heb laatst ook rondgekeken voor dit spul. mij is het in eerste instantie te doen om de autoruit, aangezien ik de ruit van de motor vaak zo laag heb staan dat ik er overheen kijk. wat betreft Rain-X: dit mag je dus niet gebruiken op kunststof. waarom weet ik niet zeker, maar ze waarschuwen er duidelijk genoeg voor. volgens mij heeft het te maken met het feit dat het een behoorlijk aggressief goedje is. even opletten dus wat je op je ruit smeert....
Rain-x wordt verkocht in iedere motorzaak en er rijdt niet 1 motor rond met een glazen kuipruit. En ook niet meteen glazen vizier.En als je om iets vraagd krijg je altijd Rain-x als zijnde het juiste middel! Smeer het zelf al jaren op mijn vizier en vizier is nogsteeds goed. Waarschuwing is volgens mij net als op een aspirientje, als je de bijsluiter daar van leest heb je liever hoofdpijn dan al wat in de bijsluiter staat. Zo ook met Rain-x zet zoveel mogelijk op beschrijving en mocht het ergens niet goed gaan dan kan je als fabrikant altijd onder een schadeclaim uit.

Re: Schoonmaken kuipruit
Geplaatst: 08 jul 2012, 15:36
door JDoubleOP
Het eenvoudigst, zonder de ruit te "bekrassen" door het boenen is een natte handoek over de ruit en kuipdelen te leggen, lekker een paar uur laten weken en met dezelfde handdoek de ruit schoonmaken. Even nazemen en streeploos schoon.
Rain-X heb ik geen ervaring mee op kuipruit en vizier, maar zou wel eens goed kunnen werken. Voor m'n auto werkt het goed, maar dat is geen kunstof !!!!!
Re: Schoonmaken kuipruit
Geplaatst: 24 jul 2012, 01:01
door JDoubleOP
beemerrichard schreef:Je kan Rainex gebruiken of een siliconenspray.
De action heeft een goedkope siliconenspray die ik gebruik voor mijn autodeurrubbers en voor mijn kuipruit.
Wel goed uitpoetsen dan word het lekker glad.
Die siliconenspray werkt op bijna alles, behalve banden, remmen, buddyseat en handvaten

Re: Schoonmaken kuipruit
Geplaatst: 16 sep 2012, 21:14
door Beemer-Tycoons
Volgens mij is het nog altijd zo dat een goed schoon gemaakte plexglas ruit eigenlijk niet hoeft te worden behandeld met een speciaal middel.
Het klinkt misschien vreemd maar na elke rit als ik thuis kom of op mijn eind bestemming tijdens een dag rit maak ik gelijk mijn ruit schoon met een speciaal in een motorzaak gekochte vezelwashand en daar maak je dan ook heel simpel zonder krassen en boenen je ruit schoon zeker de vliegen vliegen er af als sneeuw voor de zon.
Daarna droog maken met een speciaal doekjes die ik ooit bij Cee Bailey's heb gekocht.
Dit alles kost je nog geen vijf minuten en je hebt veel langer plezier van een prachtig scherm zonder krassen.
En omdat het ruit schoon is glijden de druppels en heel makkelijk van af en dit zelfde geldt voor het vizier van mijn helm.
![motorgroet [groet]](./images/smilies/motorgroet1.jpg)
Peter
Re: Schoonmaken kuipruit
Geplaatst: 17 sep 2012, 13:04
door bmwrene
Gewoon autowas

is het goedkoopst en werkt het beste
![motorgroet [groet]](./images/smilies/motorgroet1.jpg)
BMWRené
Re: Schoonmaken kuipruit
Geplaatst: 17 sep 2012, 19:38
door Beamietoo
Ik heb geleerd om met welke middel je ook gebruikt EERST een natte doek 10 minuten tegen de ruit/ vizier laten zitten zodat alle droge zand en insecten week maakt. Daarna zoals Bert zegt met veel SCHOON water afspoelen. Niet wrijven on de plastic krasvrij te houden. Drogen met een krasvrij doek zoals microvezel en dan behandelen met product van keuze. Werkt ook voor je helm vizier aan de buitenkant. Bij sommige merken zoals Schuberth geen middelen aan de binnenkant aanbrengen vanwege de coating, dan alleen water.
gr, Kenny