Pagina 1 van 1

Nieuwe helm

Geplaatst: ma feb 16, 2026 10:23 am
door RobbyB
Ik zag afgelopen zaterdag best wel veel helmen waarvan je de onderkin (het kin gedeelte) kan opklappen tot bovenop de helm.

Wat zijn de voor en nadelen van zo'helm?

Ik heb wat eisen aan de nieuw aan te schaffen helm, ik wil met ingebouwd zon vizier die ik omlaag kan schuiven ipv zonnebril op te zetten en ik wil er een hoofdtelefoonset in bouwen of dat ie al ingebouwd is om te telefoneren en dat ik de google map instructies en evt. muziek ook hoor.

Kan dat allemaal ook in zo'n helm zoals bovenaan beschreven?

Re: Nieuwe helm

Geplaatst: di feb 17, 2026 1:32 pm
door Henk7777
Ja dat kan Robby, ik heb zelf een Shoei, prima helm, zonvizier en ingebouwde communicatie..

Elke grote motorzaak of motorkledingzaak kan je hierbij informeren..

Success.

Henk7777

Re: Nieuwe helm

Geplaatst: di feb 17, 2026 1:53 pm
door ®win
Bij een systeemhelm gaat het kinstuk omhoog. Bij de klassieke klaphelmen blijft dat kinstuk bovenop de helm als die open is. Het wordt ten sterkste afgeraden om met open kinstuk te gaan rijden, omdat dat hogere deel op de helm extra krachten op de nek kan uitoefenen bij een val, met (ernstig) nekletsel tot gevolg.

Mogelijk is voor die helmen waar het kinstuk tot achterop gaat bedacht dat het veiliger is?

Ik rijd al vele jaren met een systeemhelm en gebruik deze eigenlijk zelden tot nooit met opgeklapt kinstuk.

Voor op de RT heb ik een Shoei Neotec 2 (daar is inmiddels een opvolger voor), met de Sena SRL Mesh (by Harman Kardon), specifiek voor die helm. Netjes in de helm ingebouwd, zonder uitstekende delen en prima geluid. De helm is ook voorzien van een zonnevizier. Volgens mij is dat ook voor de opvolger Neotec 3 verkrijgbaar. Overigens zou ik primair kiezen voor een helm die goed past en die (door de goede pasvorm) ook stil is. Mocht je ooit richting Spanje gaan met de motor, dan heeft een volledig ingebouwde set wel de voorkeur ivm de Spaanse wetgeving.

Voor op de GSA heb ik een Touratech Aventuro Traveller carbon, met peak (zonneklep) en zonnevizier, maar daarvoor een Sena 50R (by HK) comm. setje. Die steekt dus wel uit naast de helm.

Re: Nieuwe helm

Geplaatst: di feb 17, 2026 3:22 pm
door R1nus
Er zijn meerdere merken systeemhelmen waarbij je een inbouwcommunicatie set bij kan kopen.
Hierbij is de helm al voorbereid en is alles in de helm weggewerkt.
Zelf heb ik een Shubert systeemhelm en daar zit de speaker en antennes al ingebouwd. (antennes voor radio en Bluetooth)
De communicatie set dit je dan aanschaft bestaat uit een accu, die je in de uitsparing in de nek plaatst
De bedienknoppen die je in de uitparing aan de zijkant van de helm klikt
Een microfoon waarvan je het stekkertje in de microfoonaansluiting drukt.
Heel makkelijk zelf te plaatsen.

De keuringseisen ECE 22.06 zijn sinds 2023/2024 de nieuwe standaard.
Daarin is ook rolweerstand van de helm opgenomen.
Door o.a. communicatie setjes aan de buitenkant van de helm te monteren ondermijn je een keuringseis.
Daarom is het in meerdere landen niet toegestaan zoals in Luxemburg, Spanje en wellicht meerdere landen.

HJC heeft ook een bijpassende communicatie set voor hun helmen.

Mocht je nog niet weten welke helm je wil kijk dan op de motorbeurs Utrecht en als je dan toch een helm op heb luister dat ook even goed naar het omgevingsgeluid.
De ene helm in stiller dan de ander.

Mocht je (bijvoorbeeld bij langzaam rijden) toch met opgeklapt kinstuk willen rijden, let dat op het P/J keurings-teken.
Met alleen een P-keurmerk mag je alleen met neergeklapt kinstuk rijden.
(Ezelsbruggetje J staat voor Jethelm, dus opgeklapt kinstuk)


-groet-
Rinus

Re: Nieuwe helm

Geplaatst: di feb 17, 2026 3:36 pm
door Paniekje
Bij de Schuberth “pro” versies zit heel de meuk er al in.
Tenminste …… zo was het bij de C4-pro.

Van dat doe het zelf gedoe ben ik niet zo.

Re: Nieuwe helm

Geplaatst: di feb 17, 2026 7:22 pm
door Lone Rider
Bij de Schubert C5 zit ook alles al (voorbereid) in de helm ingebouwd.

Re: Nieuwe helm

Geplaatst: di feb 17, 2026 7:35 pm
door siebke
Ik zag zojuist deze op IBOOD. Aanbod geldt blijkbaar nog een paar uur:
https://www.ibood.com/nl/s-nl/o/shark-o ... lm/3000686

Heb niet verder gekeken naar maatvoering o.i.d., maar het is i.i.g. een flip-over.

Re: Nieuwe helm

Geplaatst: di feb 17, 2026 9:05 pm
door Lone Rider
Een helm online kopen zonder te passen, zou ik nooit doen.

Re: Nieuwe helm

Geplaatst: di feb 17, 2026 9:26 pm
door ®win
Nee, zeker niet zonder passen en zou zelfs een stuk proefrijden. Online kopen kan maar nadat je 'm gepast hebt.

Re: Nieuwe helm

Geplaatst: di feb 17, 2026 10:00 pm
door Lupo R
Na twee helmen van HJC heb ik nu een Schubert C5. Al die helmen kunnen met communicatie uitgerust worden. De HJC helmen waren iets leuker in prijs. Nu ik de Schubert gebruik had ik dat veel eerder moeten doen. Die helm is, voor mij, stiller en draagt prettiger.

Als je naar de motorbeurs kan gaan, doen! En probeer al die merken die systeemhelmen hebben. Lukt de motorbeurs niet ga dan naar een grote zaak met veel keus. Bij Louis in Tilburg hebben ze flink wat merken.

Re: Nieuwe helm

Geplaatst: wo feb 18, 2026 3:16 pm
door siebke
De Shark-actie bij IBOOD loopt blijkbaar nog 5 dagen; de motorbeurs begint morgen.... . Retourneren moge geen probleem zijn.
Ik heb de Schubert C3 Pro. Het overzetten van het Cardo SRC-systeem uit de C3 was een makkie. Meer heb ik niet nodig en de accu is nog topfit.
De C4 van Schubert heeft niet 'mijn' pasvorm. De C5 (nog) niet geprobeerd en ik zie dar niet zo heel positieve reviews van qua geluidsisolatie t.o.v. andere merken, o.a. Shoei.

Re: Nieuwe helm

Geplaatst: wo feb 18, 2026 3:40 pm
door Paniekje
Is de C5 slechter (qua geluid) …… of zijn de andere merken beter geworden zodat ze op hetzelfde niveau of ietsje beter zijn geworden ?

Re: Nieuwe helm

Geplaatst: wo feb 18, 2026 7:03 pm
door siebke
Onderstaand stukje gekopieerd uit de publicatie producttest van 6 systeemhelmen bij MOTOR.NL.

Schuberth C5
Materiaal: glasfiber/carbon; Gewicht: 1.714 g; Herkomst: Duitsland; Sluiting: ratel, kunststof; 2 schaalmaten: XS–L, XL–3XL; Prijs: vanaf €699; Pinlock: inbegrepen; www.schuberth.com

CONCLUSIE
Vroeger was Schuberth een betrouwbare naam, maar in het huidige aanbod valt de conclusie eerder tegen. Natuurlijk voldoet de C5 aan de ECE-R-22.06, maar het is de enige helm die voor de kinbevestiging kunststof gebruikt – bij de rest is metaal het voorkeursmateriaal. Ook de ratelsluiting van de riem is van kunststof, terwijl Shoei of LS2 kiezen voor degelijk metaal. Het maatbereik van XS tot 3XL wordt door Schuberth gedekt met slechts twee schaalmaten. Tijdens de testritten draagt de C5 comfortabel, maar is hij niet stiller dan de directe concurrentie en is hij de enige helm waarvan de kin van de tester contact heeft met het kinstuk. De bediening van het kinstuk en de ventilatiesystemen verlopen probleemloos, en er stroomt aangenaam gelijkmatig verse lucht binnen. Maar de bedieningshendel, die het geopende kinstuk vergrendelt, is klein en lastig te bedienen met handschoenen. Dankzij hoogwaardige afwerkingen ziet de helm er goed uit. In vergelijking met Shoei lijkt de C5 niet geheel meer bij de tijd – en hij is te duur.

Plus/Minpunten
+ Voorbereid voor Intercom SC2
+ Gelijkmatige ventilatie
+ Aangenaam geluidsniveau
– Sluitpin van de kinbevestiging
– Klein vergrendelingshendel voor ritten met geopend kinstuk
– Kinstuk dicht bij het gezicht


Wellicht kan hier ieder zijn eigen conclusie uit trekken. De complete producttest vind ik overigens uitermate interessant voor degene die op zoek is naar een nieuwe goede systeemhelm. Hiervoor moest ik wel inloggen op MOTOR.NL