Pagina 1 van 1
Hall Sensor BDP afstel hulpmiddel
Geplaatst: 01 jun 2025, 13:27
door Wolk9
Ik sta op het punt mijn hall sensor te vervangen, maar ik ontbeer een instrument om de sensor af te stellen. Heeft iemand in de buurt (Apeldoorn +- 40km) toevallig zo'n ding liggen die ik mag lenen?

Re: Hall Sensor BDP afstel hulpmiddel
Geplaatst: 01 jun 2025, 21:14
door Zznaak
Ik heb de plaat erin geklemd, motor gestart en de plaat gedraaid tot het punt dat de motor het meest enthousiast klonk. Het onderste gaatje is daar handig voor.
Tip: niet met vingers of gereedschap onder de riem komen.
Plaat vast gedraaid en toen sloeg de twijfel toe.
Toch maar even gecontroleerd met multimeter, zat exact op z’n plek. Ik zou het niet moeilijker maken dan het is en je oren het werk laten doen.
Re: Hall Sensor BDP afstel hulpmiddel
Geplaatst: 11 jun 2025, 08:10
door Wolk9
Heb toen de oude nog gemonteerd zat markeringen gekrast, en de nieuwe op dezelfde plek gemonteerd: werkt als een tierelier.
Niet te moeilijk doen dus; de computer regelt de rest.
Re: Hall Sensor BDP afstel hulpmiddel
Geplaatst: 11 jun 2025, 12:47
door maRcBMWR
Zo deed ik dat ook, werkte perfect. Nadien nog wel gezocht naar een manier om de timing te controleren met een xenon afstellamp, maar niet gevonden (of het lag aan mijn afstellamp) maar niettemin liep ie perfect.