Pagina 1 van 1

Startmotor defect of toch niet?

Geplaatst: 06 mar 2010, 14:26
door Wally 42
Hallo Allen,

Eigenlijk heb ik 2 vragen de eerste is,
De startmotor van mijn -850- slaat af en toe ( niet vaak maar toch een paar keer gehad ) over.
Tenminste dat denk ik hij maakt dan een een geluid alsof dat tandwieltje wel draait maar niet de starterkrans meeneemt.
Een hoog zoemend geluid en na een hernieuwde poging doet hij het wel.
Is dit een voorbode van een defect rakende startmotor of kan dit geen kwaad.
Het tupperware ligt er nu toch af en het is een klein klusje om hem eraf te halen en na te laten kijken.

de 2e gaat over de uitlaat. Van bijna alle RTs is de onderkant van de demper zo zwaar vervuild door spatwater, zand, vuil ed
dat deze niet meer schoon en dus glimmend zijn te krijgen.
Om nu een nieuwe uitlaat te kopen gaat me nou net even te ver.
Heb het al geprobeerd met bleu job maar daar poetste ik zelfs het chroom eraf en komt de koperen deklaag er doorheen.
Ik heb een Kawa gehad en die had chromen hitte schildjes over de uitlaat die met popnagels vast zaten is er zoiets voor de RT in de handel ?
Of mischien de uitlaat spuiten met een hittebestendige verf o.i.d
Alvast bedankt voor jullie reaktie

[groet] Peter

Re: Startmotor defect of toch niet?

Geplaatst: 06 mar 2010, 15:16
door Baird
antwoord op vraag 1:

het ronseltje ( is het kleine tandwiel van de startmotor) moet zeer soepel over de as van de startmotor kunnen draaien, als dat niet gaat door vuil of roest krijg je het effect dat jij beschrijft.

Principe van de startmotor: via de drukknop en een relais gaat de startmotor draaien, door deze draaiende beweging schiet het ronseltje naar voren waarbij hij in de startkrans schiet en die begint mee te nemen. Zodra de motor aanslaat gaat die harder draaien dan de startmotor waardoor de het ronseltje er weer uit komt, meestal laat jij dan de startknop los.

Het zou nog kunnen zijn dat de startkrans versleten is, het kan voorkomen dat doordat het ronseltje altijd in het zelfde tandje van de startkrans aangrijpt deze versleten is, maar bij mijn motoren ken ik dit niet.

Gewoon lekker schoonmaken met terpentine ovzoietz en weer starten!! _004

Vraag 2:

Zover buk ik niet dat dit me opgevallen is..............................

[groet] -1150-

Re: Startmotor defect of toch niet?

Geplaatst: 06 mar 2010, 19:20
door PaulRS
Hoi.

Ik denk dat de slipkoppeling in het rondsel versleten is.

Normaal moet de startermotor de motor aandrijven via die koppeling en als de motor aanslaat/draait, al slippend terugtrekken.
Nu slipt hij af en toe al als hij wel moet aandrijven.

Uitlaat is rvs, die kan je gewoon schoon schrobben.

Groeten, Paul.

Re: Startmotor defect of toch niet?

Geplaatst: 06 mar 2010, 19:26
door vioma
Wat betreft de startmotor heeft paul het helemaal goed . _004
Wat de uitlaat betreft niet helemaal , het voorste deel is inderdaad rvs, het achterste deel de pijp dus (vanaf de las rondom) is niet van rvs .
De gehele uitlaat is verchroomd , maar ik heb hier wel een oude demper liggen waar het chroom van de pijp af is en daar komt gewoon staal onder vandaan wat ook roest dus .

Re: Startmotor defect of toch niet?

Geplaatst: 06 mar 2010, 22:06
door PaulRS
Hoi.

Onder mijn brommert (RS) hangt een pijp met rvs pot en rvs-achtig eindstuk, wel met pb-stalen binnenwerk, geen chroom.
Dat chroom had nu zo langzamerhand wel losgekomen na 8-9 winters.

Groeten, Paul.

Re: Startmotor defect of toch niet?

Geplaatst: 07 mar 2010, 07:25
door vioma
Zet de haakse slijper (met staalborstel) er maar eens op , pas dat komt het chroom eraf . :O
Dit is gelukkig niet de uitlaat van mijn -1150- ;)

Afbeelding

Re: Startmotor defect of toch niet?

Geplaatst: 07 mar 2010, 08:08
door PaulRS
Hoi.
vioma schreef:Zet de haakse slijper (met staalborstel) er maar eens , pas dat komt het chroom eraf . :O
Ik niet, blij dat het blijft zitten. :D

(Maar volgens mij is een pijp van een 1150 wel en die van de 1100 niet verchroomt, hebben ook een ander p/n. en 100 € duurder)

Groeten, Paul.

Re: Startmotor defect of toch niet?

Geplaatst: 07 mar 2010, 09:08
door leo442
Gewoon lekker schoonmaken met terpentine ovzoietz en weer starten!! _004

En niet vergeten de spiebanen met een drupje olie weer te smeren !

GR.Leo

Re: Startmotor defect of toch niet?

Geplaatst: 07 mar 2010, 09:15
door vioma
PaulRS schreef:(Maar volgens mij is een pijp van een 1150 wel en die van de 1100 niet verchroomt, hebben ook een ander p/n. en 100 € duurder)
Groeten, Paul.
De pijp op de foto is van een 1100 van 1996 .

Re: Startmotor defect of toch niet?

Geplaatst: 07 mar 2010, 09:26
door PaulRS
Hoi.

Nou, dan weet ik het ook niet meer, dacht altijd dat dat spul rvs was. _001

Groeten, Paul.

Re: Startmotor defect of toch niet?

Geplaatst: 07 mar 2010, 13:58
door ltjl
ik had een paar jaar terug hetzelfde probleem. Ik heb toen de startmotor uitgebouwd en voor zover dat gaat uit elkaar gehaald, de bendex-koppeling schoongemaakt met WD-40 en de spiebanen licht geolied. Probleem was opgelost. Was ook niet veel werk.

Re: Startmotor defect of toch niet?

Geplaatst: 07 mar 2010, 17:00
door sanderh
Voor chroom heb je chroom pasta (polijstmiddel) Kun je hem goed schoon mee krijgen, werkt volgens mij ook op rvs.
Gebruikte ik ook op mijn chromen bumpertjes van de mini cooper.

Re: Startmotor defect of toch niet?

Geplaatst: 07 mar 2010, 17:23
door Baird
ltjl schreef:ik had een paar jaar terug hetzelfde probleem. Ik heb toen de startmotor uitgebouwd en voor zover dat gaat uit elkaar gehaald, de bendex-koppeling schoongemaakt met WD-40 en de spiebanen licht geolied. Probleem was opgelost. Was ook niet veel werk.
Dat bedoel ik dus ook met mijn verhaaltje ......................

Re: Startmotor defect of toch niet?

Geplaatst: 08 jun 2010, 22:03
door pesyl6
ook startproblemen gehad, bleek dat magneten los waren gegaan en deze hadden zich als een soort wig in de startmotor gezet waardoor hij niet meer rond ging. Startmotor vervangen is geen probleem, nieuwe besteld in Duitsland 100 euro incl. verzendkosten en twee jaar gerantie. Hij start weer als een zonnetje. -1100-