boetsch1 schreef: 05 apr 2021, 21:18
Heb het boek ook besteld
Kijk, zo werkt dat. Strak plan.
fschuurman schreef: 05 apr 2021, 20:47
We moeten hem samen maar eens gaan rijden frans
Prima plan, dat wordt een keertje post-covid, bij voorkeur >15 graden en vooral: droog.
Ik heb nog eens hier en daar een ANWB motorroute bekeken en daar zitten toch wel wat foutjes in en niet van situaties die onlangs zijn veranderd. Als voorbeeld de 'Kouwe Kakrit', die zich in de Randstad afspeelt. De track is hier als uitgangspunt genomen en de route is daar overheen geprojecteerd. Vervolgens is de route gelijkgetrokken voor de TomTom en de Garmin/Zumo Here kaart.
Daar komen dan onderstaande situaties in voor, die ook gemeld zijn bij ons aller ANWB, met de juiste GPX route en track. Dirk Onrust van de ANWB bedankte me binnen een dag en de goede route wordt volgende week al toegevoegd aan een update van de ANWB site.
De gpx route is belangrijk omdat een navigatie niet direct een track inlaadt. Een navigatie maakt van een ingeladen track eerst weer een route en bij die transitie komen nog wel eens wat varianten voor, mede ingegeven door de instellingen op de navigatie - denk aan vermijden van snelwegen, ponten, tolwegen enz- en het gebruikte kaartmateriaal. Om die reden is het belangrijk de route precies te relateren aan de track op de computer en de route gelijk te trekken voor het TomTom en Garmin/Zumo Here kaartmateriaal nog voordat de route op de nav wordt ingeladen.
Volg je het nog?
De heiligverklaring van de track is maar zeer betrekkelijk als het om hetzelfde af te leggen traject gaat.
In onderstaande situaties geeft de track in geel een traject aan, dat met de motor niet te berijden is. De zwarte (TomTom) en groene (Garmin/Zumo-Here) lijnen - die precies over elkaar lopen - geven wel de juiste route weer.
.
- Bovenste foto: motor wordt via een fietserstunnel onder de A 9 doorgeleid. (Achterdijk, Ouderkerk aan de Amstel)
- Middelste foto: motor wordt tegen de richting in een éénrichtingsstraat ingestuurd (Dorpsstraat, Ouderkerk aan de Amstel)
- Onderste foto: motor wordt rechtdoor de dijk opgestuurd, de Spaarndammerdijk is echter op dat stuk verboden voor auto's en motoren.
De Kouwe Kakrit is als verbeterde route
hier terug te vinden, goed voor 256 km en 5 uur en 49 minuten rijplezier.
.
.
Mocht je van het 'Dirk de Douwdouwer ' type zijn uit het elftal van Appie Happie (wijlen Parool's Dick Bruijnesteijn's creatie) en de 'Kouwe Kakrit' binnen de noodzakelijke nationale Covid 19 grenzen niet lang genoeg vinden, dan staat op diezelfde pagina een rit
'Langs de buitenkant van Nederland'
Deze rit is goed voor 1440 km in zo'n 24 uur te rijden.
Normaal gesproken tuf je dan al ergens rond Dyon en terug, maar de restricties in Nederland en zeker in Frankrijk van dit moment laten dat even niet toe.
.