Pagina 1 van 1

Stuur heeft speling

Geplaatst: 18 mar 2019, 22:31
door Zascha
Beste forumleden,

Ben sinds kort in het bezit van een BMW R1150R met een kilometerstand van 20000 ziet hij er nog heel goed uit maar heb toch al enkele problemen aangepakt waaronder ABS , remleidingen en keerringen voorvork.

Nu ik enkele tochten gemaakt heb dit jaar is er speling in het stuur ontstaan de bout die de bovenste kroonplaat verbind met het frame (balhoofd) zit los los maar ik denk dat de schroefdraad beschadigd is want vastdraaien Werkt niet.

Heeft iemand ervaring met dit probleem en is hier een oplossing voor. Weet niet of kneedbare locktite gaat werken omdat de bout met blijkbaar 130 Newton moet worden aangetrokken

bvd

Zascha

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 18 mar 2019, 22:54
door Baird
Nog nooit van gehoord of meegemaakt en heb toch de nodige ellende gezien en i mijn handen gehad...Wees voorzichtig met je stuurinrichting, niet rijden totdat je duidelijkheid hebt!

Haal de hele kroonplaat er eens vanaf en bekijk de schroefdraad die in het balhoofd/frame zit en bekijk de schroefdraad van de bout. Zit de ruimte in de schroefdraadcombinatie of is het lager defect waardoor je speling voelt? Het lager is te vervangen, het lijkt me sterk dat er iets met die schroefdraad is, mogelijk heb je een ex-schademotor die opgelapt is .... _001

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 19 mar 2019, 11:13
door PaPinkelman
Oei, wees hier erg voorzichtig mee! Bouten in/bij de stuurinrichting mogen niet uit zichzelf loskomen en niet met Loctite oid op hun plaats moeten worden gehouden!
Goed (laten) nakijken!

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 19 mar 2019, 23:50
door Zascha
Het moet iets met de schroefdraad zijn kan de bout blijven vastdraaien komt geen einde aan , dit weekend de boel maar eens demonteren en hopen dat het de bout zelf is dat scheelt namelijk heel wat eurootjes 😉

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 21 mar 2019, 22:13
door Baird
Zascha schreef: 19 mar 2019, 23:50 Het moet iets met de schroefdraad zijn kan de bout blijven vastdraaien komt geen einde aan , dit weekend de boel maar eens demonteren en hopen dat het de bout zelf is dat scheelt namelijk heel wat eurootjes 😉
Het is dat je ver weg woont anders kwam ik even meekijken .....

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 22 mar 2019, 22:15
door Zascha
Zal wat foto’s en eventueel filmpje maken

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 23 mar 2019, 12:57
door Baird
Zascha schreef: 22 mar 2019, 22:15 Zal wat foto’s en eventueel filmpje maken
Ben benieuwd ....

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 24 mar 2019, 12:41
door Zascha
helaas toch de schroefdraad van het frame beschadigd :cry:

het probleem is duidelijk zichtbaar in het onderstaande video fragment
met vriendelijke groet

Zascha

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 24 mar 2019, 17:51
door Snellecees
Zascha,

Voordat je een framedeel gaat vervangen zo ik eerst eens informeren of het met een helicoil is op te lossen. Dit is een spiraal in schroefdraad vorm die de beschadigde schroefdraad vervangt. Een motordealer of een revisiebedrijf moet dit voor je op kunnen lossen.

Groet
Cees
helicoil-tangfree-gewindeeinsatz-eingebaut.jpg

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 24 mar 2019, 18:51
door Zascha
Bedankt voor de tip

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 25 mar 2019, 10:18
door PaPinkelman
Dan is er iemand toch heel lomp bezig geweest...
Dit moet de vorige eigenaar geweten hebben!

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 25 mar 2019, 11:33
door ciske
Ik heb dit draadje met belangstelling gevolgd.
Met dit type BMW heb ik geen sleutel ervaring maar ik krijg niet op mijn netvlies waar het balhoofd voorzien is van schroefdraad.
Aan de boven- en onderkant van het balhoofd zit een konisch lager en de schroefdraad om dit alles goed af te stellen en te borgen zit in de bovenste kroonplaat en op/in de stuurpen die vast verbonden is aan de onderste kroonplaat. Schade aan deze schroefdraden zou ik uit veiligheidsoverwegingen nimmer met een helicoil willen repareren maar daar dat terzijde.
Maak ik nu een denkfout of kan het hier "Slechts" gaan om een stukgedraaide schroefdraad van de kroonplaten/stuurpen?


gr v Ciske

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 25 mar 2019, 16:32
door Zascha
Hoi Ciske,

Oké je hebt helemaal gelijk het is niet echt een balhoofd maar we hebben het over de bevestiging van de bovenste kroonplaat aan het mainframe en de schroefdraad van het mainframe is beschadigd.

Hier nogmaals de link met wat beeld materiaal https://www.youtube.com/watch?v=enYNL56HqpA

Groet Zascha

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 25 mar 2019, 19:51
door ciske
We snappen elkaar!
Wat ik zou doen is op REALOEM het juiste onderdeelnummer opzoeken, checken of hetzelfde onderdeel ook voor andere types is gebruikt zodat zoeken makkelijker wordt, en op zoek gaan naar gebruikte onderdelen.


Succes en ik blijf dit draadje volgen.


gr v Ciske

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 26 mar 2019, 11:09
door Zascha
De kogel is door de kerk.

Het wordt gewoon een nieuw frame twv €800,00 tweedehands heb ik ze ook op internet gezien voor €450,00 maar nu weet ik zeker dat het in orde is .

Het is een hele investering voor een motor uit 2001 maar volgens teller en onderhoudsboekje gestempeld door BMW dealer was de kilometerstand vorig jaar 19000 nu inmiddels net boven 20000.

De motor ziet er ook heel goed uit al heb ik wel het vermoeden dat de voorvork bij nader inzien is vervangen voor een ander exemplaar waarschijnlijk schade opgelopen bij lichte aanrijding . Misschien is dit de rede waarom de schroefdraad is beschadigd maar het zou ook kunnen komen omdat de bout niet vast zat met locktite wat wel is voorgeschreven. Wie het weet mag het zeggen .

Hoe dan ook de vorige eigenaar die zelf ook werkzaam was bij een BMW dealer heeft het niet netjes hersteld (zeg maar gerust prutswerk geleverd) maar dat is het risico als je particulier koopt , is weer een dure les geweest.


Groet Zascha

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 26 mar 2019, 16:48
door kompas
Helaas een dure les, maar voordeel is nu wel dat het weer helemaal goed komt. Straks kunt u weer lekker rijden. _004

Wordt het frame nummer overgezet of krijgt u een heel nieuw framenummer met papieren?

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 26 mar 2019, 17:20
door Zascha
Beste Onno,

Dat laatste is me nog niet helemaal duidelijk de chef werkplaats van motoport Venray wist het me niet met zekerheid te vertellen. Er was blijkbaar iets in de regelgeving veranderd waardoor hij begon te twijfelen.

Maar ik moest wel mijn huidige nummer doorgeven incl. kilometer stand

Maar zal nog een bericht plaatsen als ik meer weet

Met vriendelijke groet,

Zascha

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 26 mar 2019, 19:10
door Paniekje
Vervang dan ook meteen de beschadigde moer , anders heb je meteen weer prijs .

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 26 mar 2019, 21:49
door EileRT
Los van de hele discussie over het oplossen van het probleem van een stuur met speling, kan ik mij niet aan de indruk onttrekken dat de motor van topicstarter een schade motor is. De stuurinrichting is een belangrijk en dus wezenlijk onderdeel van een motor. Wie zegt dat er ook niet op andere essentiële onderdelen schade is. En laten we eerlijk zijn, we reageren hier op slechts een enkele bevinding van topicstarter. Daarom adviseer ik om de motor te laten keuren door bijvoorbeeld Erik van Lent in Alphen of MSA in Ede. Uiteraard was het verstandig geweest om dit voor de aankoop te doen, maar beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald. Uiteindelijk gaat het om de veiligheid van topicstarter (en zijn mogelijke passagier) en die van andere weggebruikers!

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 26 mar 2019, 22:31
door siebke
Had je 'm gekocht van een monteur van Motoport Venray? Ik vraag dit omdat in Heerlen ook een BMW-dealer zit, Keram, dacht ik.
Met Venray zijn mijn ervaringen dusdanig dat ik er liever niet meer kom (had er mijn -1200- dan ook niet gekocht.... :O ) terwijl een kameraad er lyrisch over is (2 nieuwe GS-en)

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 26 mar 2019, 22:55
door Zascha
Nee heb de motor particulier gekocht in Enschede , Venray heeft me in het verleden net heel goed geholpen vandaar dat ik daar nu bestel!

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 26 mar 2019, 23:19
door Baird
De R1150R heeft net als de rest van de serie een telelever voorvork heeft, dan is er sprake van één boutverbinding in de kroonplaat met de hier rotte schroefdraad, geen gedoe met conische lagers etc.
Het frame waar dit slechte gat in zit is tevens het deel met het typeplaatje en dus het deel dat het kenteken heeft, als je dus een ander frame koopt zullen daar dus ook kentekenpapieren bijhoren om weer een kentekenplaat te kunnen krijgen en hem te verzekeren, zonder juiste papieren heb je het volgende probleem......

Ga je het ombouwen zelf doen? Anders zijn er wel anderen die het voor je kunnen doen ....

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 27 mar 2019, 17:24
door Zascha
Vandaag effe naar de RDW geweest voor informatie betreffende een nieuw frame het zit nu als volgt:

1- ik moet mijn motor in de huidige staat laten zien bij RDW ter identificatie deze krijgt dan een labeltje (zegel)
2- het nieuwe frame wordt geplaatst en dan weer terug naar RDW om daar het nummer te laten plaatsen oude frame moet ik dan inleveren of nummer laten verwijderen zodat het vin nummer uniek blijft

Met vriendelijke groet

Zascha

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 27 mar 2019, 19:52
door kompas
Je bent dus langer bezig met heen en weer naar het RDW te rijden dan het ombouwen zelf haha. In elk geval succes er mee en snel weer lekker rijden.

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 27 mar 2019, 20:39
door Baird
Als je het zelf kan ben je met weinig kosten en veel tijd weer de eigenaar van een goede motor.

Vroegen ze nog naar de papieren van het nieuwe frame, dit i.v.m. mogelijke diefstal hiervan?

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 02 apr 2019, 11:41
door Arjan W
Zascha schreef: 26 mar 2019, 11:09 De kogel is door de kerk.

Het wordt gewoon een nieuw frame twv €800,00 tweedehands heb ik ze ook op internet gezien voor €450,00 maar nu weet ik zeker dat het in orde is .

Het is een hele investering voor een motor uit 2001 maar volgens teller en onderhoudsboekje gestempeld door BMW dealer was de kilometerstand vorig jaar 19000 nu inmiddels net boven 20000.

De motor ziet er ook heel goed uit al heb ik wel het vermoeden dat de voorvork bij nader inzien is vervangen voor een ander exemplaar waarschijnlijk schade opgelopen bij lichte aanrijding . Misschien is dit de rede waarom de schroefdraad is beschadigd maar het zou ook kunnen komen omdat de bout niet vast zat met locktite wat wel is voorgeschreven. Wie het weet mag het zeggen .

Hoe dan ook de vorige eigenaar die zelf ook werkzaam was bij een BMW dealer heeft het niet netjes hersteld (zeg maar gerust prutswerk geleverd) maar dat is het risico als je particulier koopt , is weer een dure les geweest.


Groet Zascha
Hoi Zascha, het gebeurd vaker met aanrijdingen. Ik heb het zelf ook gehad met mijn eerste RT (destijds ook geen keuring laten doen). Deze bleek ook beschadigd te zijn, via de verzekering heb ik destijds kunnen achterhalen dat het voertuig total loss was verklaard (de motor was daar ook verzekerd). Helaas voor mij was alle schade netjes verholpen en kwam het euvel pas na bijna 2,5 naar voren. Gelukkig heft MSA mij toen goed geholpen. In overleg heb ik toen de motor aan de sloop verkocht en een andere teruggekocht (ivm kilometer stand & kosten reparaties/onderhoud).

Succes met sleutelen!

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 08 apr 2019, 12:58
door Zascha
Het kopen van een nieuw frame artikel 46512314698 is een blijkbaar moeilijke opgave nergens is dit onderdeel nog leverbaar bij leebmann24 in Duitsland staat hij wel als leverbaar op de site echter net een mail ontvangen dat dit helaas niet het geval is

Wie heeft er nog een idee

Groet Zascha

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 08 apr 2019, 19:53
door Paniekje
Bij een motorsloop als Boonstra ?

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 10 apr 2019, 17:39
door Zascha
Helaas stuurt Boonstra het onderdeel niet op

Re: Stuur heeft speling

Geplaatst: 10 apr 2019, 17:42
door Zascha
Geluk gehad heb nog een gloednieuw exemplaar in Finland gevonden en nu onderweg naar Nederland . Als alles mee zit kan ik op het einde van de maand weer lekker gaan rijden .

[groet]

Zascha