Pagina 1 van 1

Oliekijkglas r1100rt en olie niveau

Geplaatst: 10 sep 2016, 20:26
door Edwin1970
Beste mensen, heb een -1100- bij 2000.

Heb tot voor gisteren nog nooit olie gecontroleerd. Ja ik weet het: 'olie'domnatuurlijk.
De laatste dagen een wat schrapend geluid. Denk laat ik eens naar olieprijs kijken. Kijkglas eerst maar eens schoongemaakt. Ik zag geen niveau. Half litertje olie toegevoegd. Weer gaan rijden. Rijdt stuk soepeler. Maar toen weer olie gecontroleerd via de adviezen op dit forum: goed warm draaien, 10 jiffy, 10 minuten op de bok. Ik zie echter nog steeds geen olieniveau.
Ik lees ook dat teveel olie schadelijk is. Wat is wijsheid? Nog half litertje erbij?
Motor is laatst in onderhoud geweest zo'n 10.000 km geleden.

Re: Oliekijkglas r1100rt en olie niveau

Geplaatst: 10 sep 2016, 21:06
door Ton1959
Ik zou me eerst afvragen met hoe weinig olie je gereden hebt. Je hebt een halve liter erbij gedaan zeg je. Nou zou ik eerst heel die olie eens aftappen en precies kijken hoeveel olie erin zat . Dan weet je met hoe weinig olie je gereden hebt. Heb je ook het oliedruklampje zien branden onder het rijden? Ik zou eens goed kijken naar de olie die je aftapt en of je daar nog iets aparts in ziet. En als daar niks aparts in te zien is beginnen met olie en filter vernieuwen/verversen. Als je zo weinig doet aan je motor kan het een dure maar ook gevaarlijke hobby worden.

Re: Oliekijkglas r1100rt en olie niveau

Geplaatst: 10 sep 2016, 21:29
door Soy67
Ik sluit me aan bij Ton1959


Hartelijk groeten van iPhone aan alle forumleden

Re: Oliekijkglas r1100rt en olie niveau

Geplaatst: 11 sep 2016, 07:00
door heinvandermeijs
IK sluit me ook bij Ton aan. Geregeld onderhoud ( en daar hoort het oliepeil in de gaten houden ook bij ) is vooral voor een boxer extreem belangrijk.

[groet] Hein