Pagina 1 van 1

Hallo allemaal

Geplaatst: 18 apr 2016, 22:04
door Plothyzz
Hallo! Na het halve forum als anoniempje - om in te lezen op de in's en out's van een R1200RT - nu de stap genomen om aan te melden.
Na van mijn 18e tot 21e dagelijks op een Pan te hebben gereden de motor aan de wilgen gehangen (niet letterlijk gelukkig) na een flink ongeluk van een kennis en de wetenschap dat hij er dezelfde rijstijl op nahield dan ik; ' Zelfbescherming...'
En toch blijft het dan kriebelen, vooral zo rond april/mei. Vooral in het begin betrap ik mezelf er nog op dat ik in de auto nog een wijsvingertje van het stuur haalde.... En dan dacht "oh nee... Das een beetje zinloos... Nu".

En dan is het ineens een flink aantal jaar later. Ondertussen een baan, vriendin, 2 kleine ukkies en een hoop wijzer. Ouders zijn er beide nog, maar die gaan qua gezondheid snel achteruit. Moeder met vroege Alzheimer. Daar zit je dan op een mooie lentedag, met je vader op een terras. Het gesprek gaat over vakanties, genieten, het leven en vooral 'dat zit er nu niet meer in'. "Geniet van je leven jongen, iedere dag. Je moeder en ik zeiden altijd; straks als we stoppen met werken... Dan....." en dan beginnen de tranen... En bij mij vonkt er iets, diep van binnen. Leef ik iedere dag? Geniet ik van de dingen die ik leuk vind?

Een maandje later betrap ik mezelf er weer op dat ik aan iemand uitleg waarom ik toen, 17 jaar geleden, ben gestopt met motoren. Halverwege de zin realiseer ik me dat ik eigenlijk hetzelfde excuses aan het gebruiken ben als 'later als we stoppen met werken..'. Mijn rijstijl is anders, ik ben rustiger en eigenlijk zijn alle redenen om het niet te doen weg.
En dan heb ik ook nog een (bijna perfecte) vriendin die zegt "Waarom koop je dan niet gewoon een motor".... Ehhh...

Twee weken later - en een serieuze poging het gehele internet te lezen / kijken - weet ik het; het wordt een R1200RT. Beter kan eigenlijk niet.

Dealers af, mailen, bellen en marktplaats bijhouden. En nu staat hij in de achtertuin. :)

Afbeelding

Vanaf vandaag voor Woon-Werk, weer lekker op de motor. En het is weer net als toen, genieten geblazen. Maar ook een beetje onwennig, en ik rij nog een beetje als bij mijn eerste rijles. Vooral het kennen van de motor. De RT is overigens echt wel een andere klasse dan de Pan. Ook de gadgets zijn anders, automatisch scherm; ABS (was er toen geloof ik net), ASC, en nog wat drieletterige afkortingen; helm slaat niet meer aan; bellen op de motor; muziekje erbij? :)

Als je een beige RT tegenkomt, met boven t scherm een brede grijns. Die soms nog een ietwat onzuivere bocht maakt en rijd alsof hij al bijna 18 jaar niet op een motor heeft gezeten... Kan kloppen... Dat ben ik waarschijnlijk.

Misschien tot ziens!


Hartelijk groeten van iPad aan alle forumleden

Re: Hallo allemaal

Geplaatst: 19 apr 2016, 06:22
door heinvandermeijs
Welkom op het forum, en ik wens je nof vele veilige kilometers toe !

gr hein

Re: Hallo allemaal

Geplaatst: 19 apr 2016, 07:24
door jpauwels
Beste Hein, welkom op het forum.
Dat je misschien nu of als een "natte dweil" rijdt is helemaal niet erg, gewoon rustig aan dan komt dat vanzelf goed. En je kunt altijd een paar lesjes nemen bij een rijschool.

Groeten jurgen


Sent from my iPad aan alle forumleden

Re: Hallo allemaal

Geplaatst: 19 apr 2016, 16:03
door Jeroen
Beste Hein,

Welkom op het forum veel plezierige en veilige kilometers Big RT Smile

Re: Hallo allemaal

Geplaatst: 19 apr 2016, 20:22
door Ton1959
Welkom op het forum.
Je moet inderdaad genieten als je het nog kan dat is beter dan spijt achteraf. Tja dat verhaal over je ouders snap ik ook helemaal hier is het niet veel anders. Heel veel plezier met je R1200RT.En hopelijk gaat de vriendin misschien ook nog eens mee op de motor.

Groet Ton _004

Re: Hallo allemaal

Geplaatst: 19 apr 2016, 21:25
door Eric r1200rt
Welkom.

Je kunt overwegen om tzt een ANWB vervolg rijopleiding te doen, 1 dag op het circuit te Lelystad. Dit is niet alleen nuttig maar ook fun (ook voor rijders met al wat meer kilometers ..)

Groet,
Eric.

Re: Hallo allemaal

Geplaatst: 19 apr 2016, 22:18
door Bert M
Van harte welkom op ons mooie RT-forum. We wensen je veel plezierige en veilige kilometers toe _004

[groet]

Bert M

Re: Hallo allemaal

Geplaatst: 19 apr 2016, 23:02
door EileRT
icon_welcome en vele plezierige kilometers toegewenst op jouw RT! Big RT Smile

[groet] Eilert

Re: Hallo allemaal

Geplaatst: 24 apr 2016, 00:20
door robi
Herken dit. En .... gewoon lekker toeren. En dat onwennige... dat went[emoji3]. Rijd nog steeds met veel plezier. (Helaas veel te weinig)

Re: Hallo allemaal

Geplaatst: 25 apr 2016, 20:54
door Plothyzz
Tnx allemaal, nu ondertussen een weekje aan het forenzen. En het bevalt super. Veel frisser (op t moment ook letterlijk) op het werk. Ook het vertrouwen in de motor begint te komen en af en toe kom ik al in de 'een met je motor' sfeer. Ken ik nog van vroeger. Heerlijk.
Kom er wel achter dat de kleding (nog uit 1997) echt niet meer helemaal voldoet voor dagelijks gebruik. Pak gekocht bij Vd heijden in den Bosch.


Hartelijk groeten van iPad aan alle forumleden

Re: Hallo allemaal

Geplaatst: 26 apr 2016, 08:37
door ggrassi
Ik las jouw berichtje en kreeg direct een aha-erlebnis. Na jaren niet meer echt te hebben gereden ben ook ik weer op de motor gestapt. Weliswaar niet zo'n mooie RT maar een R1100R. Circa een maandje geleden aangeschaft. Direct een grote beurt gegeven en de olie kering aan de cardan as vervangen. 8)_

Ik rij elke dag naar Maastricht en terug, zo'n 60 km. Ook ik betrapte mezelf er op dat ik niet meer zo zeker ben op de motor. Ik heb me aangemeld voor een cursus in Weert bij BlackWheels. Lelystad was me net iets te ver. Misschien in de toekomst alsnog.

Ik wens je in ieder geval geweldige veilige kilometers toe _004