Pagina 1 van 1

1100RT zweet olie aan de voorzijde van het blok

Geplaatst: 02 jan 2016, 20:44
door michaelb
Beste medeforumgebruikers.

Ik sta voor de jaarlijkse onderhoudsbeurt, die ik graag zelf weer wil doen. Ik heb echter één ding waar ik me wat zorgen over maak:

Sinds enige tijd zweet het blok iets op de naad van de grote 'deksel' aan de voorzijde. Los van het kijken of alle bouten nog met het juiste moment zijn aangedraaid vraag ik me af of ik nog op een slimme manier deze lekkage te lijf kan gaan.

Ik denk bijvoorbeeld aan het 5mm losdraaien van alle bouten, de deksel iets 'lichten', schoonmaken, vloeibare pakking ertussen en weer vastdraaien (voor zover ik kan zien op internet is hiervoor geen vaste pakking beschikbaar, of kijk ik niet goed?).

Wie kan mij vertellen of dit een haalbaar scenario is of dat het hele blok dan in elkaar stort? Of zijn er andere tips om dit zonder een volledige revisie of uitbouw van het blok te doen?

Wie heeft er tips of ervaring met een dergelijke lekkage.

Alvast dank!
Michael

Re: 1100RT zweet olie aan de voorzijde van het blok

Geplaatst: 02 jan 2016, 22:07
door Murof
Heb alleen ervaring met zweten van olie langs het dynamodragerdeksel toen ik twee bouten voor de kuipvleugeltjes er niet in had zitten.
Die twee weer er in en op moment was genoeg om het zweten ook weer te stoppen. Qua pakking, volgens manual moet dat deksel met 3bond afgedicht:
Afbeelding
Een klein stukje lichten van het deksel lijkt mij geen goed idee, dat krijg je nooit goed schoon. Beter helemaal loshalen en dan het pasvlak goed schoonmaken.
Als ik de plaatjes bekijk heb je dan bij montage alleen nog een paar koper ringetjes en loctite nodig.

Maar of je voldoende ruimte hebt (met uitlaten er nog voor bijv.) weet ik echt niet. Als het zweten niet te erg is zou ik het fijn zo laten.

Re: 1100RT zweet olie aan de voorzijde van het blok

Geplaatst: 07 jan 2016, 20:46
door Ton1959
Ik verwacht wel dat er een oliekeerring in het deksel zit en ik vermoed dat de geleidehuls nodig zal zijn om het deksel te monteren zonder deze keerring te beschadigen. Een beetje doorzweten liet ik lekker zitten. Maar maak het ook eens goed zuiver. Ik weet niet of er ook olie langs de schroefdraad van de boutjes van het deksel naar buiten kan komen. Tenzij deze gaten niet volledig doorlopen en dicht zijn dus . Maar voel ook eens of de boutjes op het juiste koppel vast zitten.