Pagina 1 van 1

ABS problemen na software update???

Geplaatst: 30 okt 2015, 18:03
door Stiekie12
Vandaag nieuwe wielflens gekregen op de R1200RT Big RT Smile , gelijk werd er gekeken of motor software updates nodig had. Dit was het geval, nieuwe software laten installeren.
En huiswaarts gereden, en wat denk je na verschillende kilometer gaat ABS lampje branden :evil: . Motor stil gezet en opnieuw gestart. ABS probleem opgelost dacht ik, weer na verschillende kilometers ABS storing. Dit herhaalde zich totdat ik thuis was. Tijd interval tussen storingen was verschillend.
Heb de dealer gelijk weer gebeld en probleem voorgelegd, moet nog een nieuwe afspraak maken voor volgende bezoek.
Tot de dag van vandaag geen problemen met ABS gehad. Heeft iemand dezelfde ervaringen gehad ??

[groet]

Gerard

Re: ABS problemen na software update???

Geplaatst: 30 okt 2015, 21:01
door Inspector Gadget
Van welk bouwjaar is je RT?
Het klopt dat het updaten van de software bijzonder kritisch is, zeker bij bepaalde bouwjaren (voornamelijk tot 2007).
Het nadeel is dat er niet een enkelvoudige update geïnstalleerd kan worden maar de gehele software opnieuw geladen moet worden.
Ook kan het updaten van de software maar een beperkt aantal keren gebeuren, een aantal tientallen keren daarna moet de ZFE vervangen worden.

Maar, ik denk eerder aan andere mogelijke oorzaken van jou situatie;

Bij een software-update worden er naast oplossen van bepaalde gekende problemen soms ook de gevoeligheid van bepaalde sensoren aangepast.
Bijvoorbeeld omdat in de praktijk de signaal dat er iets "mis" was te lang duurde en op het oog van veiligheid de grenswaardes aanpast worden, middels diezelfde software-update.
Als een sensor dan iets buiten de vernieuwde toleranties valt, kán je dit soort verschijnsels krijgen.
Mogelijk is het een kwestie van wissen van de storing zijn en een reset.

Of het schoonmaken van de ABS sensor van het betreffende wiel en wissen van de storing.

Maar dat is een kwestie van het uitlezen van jou 1200RT en het zal al snel duidelijk worden wat er exact aan de hand is.

Re: ABS problemen na software update???

Geplaatst: 31 okt 2015, 14:04
door Stiekie12
Bedankt voor de reactie "Inspector Gadget" Mijn motor is van bouwjaar 2007. Heb al een afspaak gemaakt met de dealer.
We zullen zien met wat voor een diagnose hij komt, zal worden vervolgt.

[groet]
Gerard

Re: ABS problemen na software update???

Geplaatst: 02 nov 2015, 16:10
door JOS WRSM
Exact dat, bleek ook bij mijn motor na de nieuwe software install.

Inspector Gadget schreef:Als een sensor dan iets buiten de vernieuwde toleranties valt, kán je dit soort verschijnsels krijgen.
Mogelijk is het een kwestie van wissen van de storing zijn en een reset.
Of het schoonmaken van de ABS sensor van het betreffende wiel en wissen van de storing.

Re: ABS problemen na software update???

Geplaatst: 06 nov 2015, 23:50
door Stiekie12
Hallo Jos.

Bij jou ook het geval, wat was de oplossing _004 .

[groet]
Gerard

Re: ABS problemen na software update???

Geplaatst: 10 nov 2015, 23:04
door Stiekie12
Diagnose is gesteld. ABS pomp is de oorzaak. Dus geen relatie tot de software update.Gewoon PECH :evil: :evil: :evil: Onkosten ongeveer 1400 euro. Dealer wil nog kijken of bij mij een coulance regeling van toepassing is. Zo niet, dan is een andere optie ABS pomp laten repareren voor 500 euro. maar dan zonder de BMW garantie. Voor 1400 euro nieuwe pomp kan ik de ABS pomp bijna driemaal laten repareren. Dit alles zonder arbeidsloon kosten. Het is nu afwachten op een telefoontje van de Dealer.

[groet]

Gerad

Re: ABS problemen na software update???

Geplaatst: 10 nov 2015, 23:36
door JOS WRSM
Informeer eens bij Kenny van www.motorserviceamersfoort.nl voor een revisiemogelijkheid
Stiekie12 schreef:Diagnose is gesteld. ABS pomp is de oorzaak. Dus geen relatie tot de software update.Gewoon PECH :evil: :evil: :evil: Onkosten ongeveer 1400 euro. Dealer wil nog kijken of bij mij een coulance regeling van toepassing is. Zo niet, dan is een andere optie ABS pomp laten repareren voor 500 euro. maar dan zonder de BMW garantie. Voor 1400 euro nieuwe pomp kan ik de ABS pomp bijna driemaal laten repareren. Dit alles zonder arbeidsloon kosten. Het is nu afwachten op een telefoontje van de Dealer.

[groet]

Gerad

Re: ABS problemen na software update???

Geplaatst: 10 nov 2015, 23:38
door JOS WRSM
Nieuwe sensor
Stiekie12 schreef:Hallo Jos.

Bij jou ook het geval, wat was de oplossing _004 .

[groet]
Gerard

Re: ABS problemen na software update???

Geplaatst: 13 feb 2016, 11:47
door Blue Pugilist
Ook bij mijn R1200RT (bj 2008) begon het ABS lampje te branden na een onderhoudsbeurt en achterwielflens vervanging. Dinsdag naar de dealer voor uitlezing van de boordcomputer. Kreeg tijdens telefonisch onderhoud de tip om de remvloeistofniveaus en remlichten te controleren. (Weet nog niet of tijdens die beurt ook de software is aangepast.)