Pagina 1 van 1

schermverlichting Navigator 5 aanpassen

Geplaatst: 17 jul 2015, 11:11
door ErikS
Weet iemand of de instelling van de automatische schermverlichting van de Navigator 5 handmatig aan te passen is?
Ik bedoel hier het volgende mee: standaard heb ik de schermverlichting op automatisch staan. In de dagsituatie is dit over het algemeen voldoende. Echter als het gaat schemeren of het wordt bv donker vanwege slecht weer dan dimt de schermverlichting zo ver dat hij scherm slecht leesbaar wordt. Dit geld ook bij het rijden bij nacht. De verlichting is dan eigenlijk net iets te laag (10%). Als ik handmatig instel op 30% is deze precies goed. De enige oplossing nu is dus om de instelling te wijzigen van automatisch naar handmatig en op bv 30 % in te stellen.
Nu vraag ik mij af of de minimale waarde bij de automatische instelling ook ergens ingesteld kan worden en verhoogd van bv 10% naar 30%.
Ik weet dat er ergens een "verborgen" menu is waar veel ingesteld kan worden maar kan deze niet meer vinden.

Re: schermverlichting Navigator 5 aanpassen

Geplaatst: 18 jul 2015, 06:40
door scan
Als die op automatisch staat dan springt deze toch in de omschreven omstandigheden op nachtstand?
Dan wordt er toch niets gedimmed?

Re: schermverlichting Navigator 5 aanpassen

Geplaatst: 18 jul 2015, 10:22
door ErikS
Ja dat klopt. Dan gaat hij inderdaad naar de nachtstand. Maar ook de nachtstand heeft een variatie van 10 tot 100%. En bij weinig licht (zowel in de dag als nacht stand) gaat de schermverlichting terug naar 10% terwijl ik eigenlijk niet lager wil dan 30%.
Probleem bij handmatig instellen is dat ik dan blijf instellen. Overdag bij daglicht is 100% normaal. Maar in de nachtstand is 100% veel te fel. Dan moet ik hem dus op 30% instellen. Maar dat is bij daglicht dus weer veel te weinig.
En aangezien ik met regelmaat bij daglicht maar ook bij duisternis rij, blijf ik dan instellen.

Re: schermverlichting Navigator 5 aanpassen

Geplaatst: 19 jul 2015, 10:31
door scan
Heb net even op mijn systeem gekeken en zie dat mijn helderheidniveau staat ingesteld op 70% en automatisch (vinkje weg) op uit.
Ik heb dan niet de door jou geschetste problemen.
Kleurmodus staat wel op auto, die regelt alleen de dag/nachtstand.

Re: schermverlichting Navigator 5 aanpassen

Geplaatst: 19 jul 2015, 18:56
door ErikS
Overdag is het helderheidsnivo op automatisch 100%. Dat voldoet prima. Als het gaat schemeren dan zakt het nivo bij automatisch naar een lagere waarde tot bij duisternis ongeveer 10%. Ook als ik bv een langere tunnel inrijdt zakt het naar 10%. Deze laatste waarde is echter voor mij te weinig. Zet ik hem op handmatig (vinkje uit) dan is 100% overdag prima. Maar in het donker (nacht) zou hij voor mij op 30% moeten gaan. Ik moet dit dan handmatig aanpassen. En 30% is overdag ook weer te weinig dus moet ik hem handmatig weer wijzigen.
Vandaar mijn vraag of je de laagste waarde ergens in kunt stellen zodat hij in de automatische stand nooit lager gaat dan 30%

Re: schermverlichting Navigator 5 aanpassen

Geplaatst: 20 jul 2015, 15:19
door scan
Antwoordt is nee!