Pagina 1 van 1

Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 05 mei 2015, 11:43
door WernerB
Beste forumleden,

Gelet op het feit dat de meesten van ons gehoorbescherming hebben als ze op de plof stappen, zou ik toch graag eens willen weten welke typen oordoppen er zoal toegepast worden en hoe de ervaringen daarmee zijn.

Zowel Therese als ik hebben de bekende oordopjes van Alpine die we jaarlijks vervangen. Kosten circa € 22,-
Toch heb ik het idee dat het beter kan! Met name Therese vindt deze oordopjes niet optimaal qua draagcomfort.

We stellen jullie gebruikerservaringen en tips bij voorbaat zeer op prijs!

Edit: mooi onderwerp voor een polletje
Bert M

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 05 mei 2015, 12:18
door EileRT
Ik draag al vele jaren oordoppen van EARmo. Dit zijn op maat gemaakte oordoppen en passen dus perfect. Ik heb gekozen voor harde doppen (met filter speciaal voor motorrijders). De windruis wordt geminimaliseerd, terwijl je de geluiden van de toeters en bellen en ook je RT (motor geluid) nog wel kunt horen. :D

Naast het dragen van een stille helm kan je op onze RT's uren relaxed rijden! 8)_

Belangrijk is om de doppen om de 2 tot 3 jaar te vervangen ivm jouw veranderende gehoorgang, bij kinderen gaat dit uiteraard sneller dan bij volwassenen.

Ook mijn zoon Gerrit heeft deze EARmo oordoppen.

Ik ga altijd naar mijn EARmo dealer in Kollum, maar ze zullen er ongetwijfeld door het gehele land zijn.

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 05 mei 2015, 12:27
door PaPinkelman
Ik heb zachte oordoppen via Beter Horen (destijds een actie van de KNMV). Volgens mij ook van EARmo. EDIT: dus niet, zijn van comfoor.
Bevallen prima, moet ze nog wel een keer laten testen....

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 05 mei 2015, 12:36
door Bert M
Ik ben begonnen met de standaard Alpine pluggen. En net als Therese, kon ik niet aan die dingen wennen: mijn gehoorgangen werkte ze zonder pardon na twee bochten uit mijn oren. Nadien maatgegoten doppen van Alpine laten maken en deze voldoen uitstekend. Geen problemen meer mee gehad en ik gebruik ze af en toe ook in mijn werk (staalindustrie)

Slechts één nadeel: ik hoor permanent mijn eigen hartslag en daar moet ik nog steeds aan wennen. Aan de andere kant weet ik uit (zijdelingse) ervaring dat het soms ook wel prettig is om te weten dat het hartje nog klopt... ;)

[groet]

Bert M

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 05 mei 2015, 12:39
door Viaantje
Alpine otoplastieken (op maat gemaakte silliconenpluggen).
Bevallen mij prima, vrouwlief heeft ze ook. Daar had ze wat problemen mee, maar is naar tevredenheid verholpen door Alpine. Big RT Smile

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 05 mei 2015, 12:42
door Nico4sen
Oordopjes (wit siliconen) van € 2,50 gekocht op een muziekfestival. Voldoet voor mij prima. Ik kan gesproken tekst via de intercom prima verstaan, hoor mijn motor voldoende en vooral het windgeruis wordt goed gedempt (en daar was het me voornamelijk om te doen).

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 05 mei 2015, 12:59
door doov650
Op maat gemaakte oordoppen van Earmo. Werken prima en draagcomfort is top.

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 05 mei 2015, 14:02
door Inspector Gadget
Hoewel ik met mijn ene helm geen gehoorbescherming draag zo enorm stil die is, is het bij de andere helm juist bittere noodzaak.
Anders krijg ik bij die lawaaiige helm binnen enkele minuten al last van mijn oren/gehoor, met name suizen en irritatie en hou daar de gehele dag last van.
Ik heb wat dat betreft hele gevoelige oren, een discotheek, als die nog bestaan, of een stadion/concert, kan ik ook niet lang vertoeven.
(Elk half jaar werd mijn gehoor en zicht verplicht getest, en door leeftijd is er aan 1 kant iets van een dipje)

Ik heb verschillende soorten en uitvoeringen, al dan niet met dank aan de baas;
Degene die al eerder genoemd zijn, van Alpine, de off-the-shelf reguliere "motor-safe"-pluggen en hun "anti-lawaai" (work-safe) pluggen.
Qua draag-comfort niet altijd geheel optimaal.

Ook de bekende gele zachte propjes (= beperkt aantal keren te gebruiken), die ik als nood altijd bij mij heb.

Daarnaast, via Kenny, de DYI zelf-op-maat (!) te maken gehoorbescherming van R&G Racing.
Bestaande uit een soort 2-componenten siliconen die je zelf moet mixen en plaatsen.

Als telecom noodzakelijk is heb ik speciale oordoppen van Etymotic, die (deels) ook als gehoorbescherming dienen.

En tevens ook de Elacin oordoppen op maat, maar ik kan daar maar niet aan wennen, helaas.

Ook ik hoor dan mijn eigen hartslag en krijg een "opgesloten" gevoel.

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 05 mei 2015, 14:14
door HansD
Otoplastieken van Alpine op maat en met filter naar keuze. Voor ca. euro 100 op de motorbeurs 2 jaar geleden.
Ondanks dat het achter het grote Rt scherm stil is , en ik ook een stille helm heb, gebruik ik toch gehoorbescherming. Eerst alleen voor langere snelwegritten, maar nu eigenlijk altijd.
Wel een beetje jammer als je een Akrapovich uitlaat op je Rt hebt, maar safety first.

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 05 mei 2015, 14:17
door blackers
Earmo otoplastiek op maat gemaakt. 2 Sets: één set puur voor bescherming en andere set ook voor doorgifte aanwijzingen navigatie. Deze laatste set is werkloos sinds mijn SHM10 set. Voor noodgevallen altijd een setje waxbolletjes in de motor (ook handig bij klussen in huis) [groet]

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 05 mei 2015, 14:29
door Mello
Elacin op maat gemaakt. Is eigenlijk voor mijn werk als scheepswerktuigkundige maar voldoen ook prima op de RT.
Afgelopen verlof nieuwe laten aan meten. Moeten om de 2/3 jaar vernieuwd worden zoals al eerder gezegd.
Baas betaald dus kost me niks :D

[groet] Johan

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 05 mei 2015, 15:35
door Hazeldonk
Op maat gemaakte Alpine, had ik dat 40 jaar geleden maar gehad dan had ik nu geen gehoor probleem. _001

Ben

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 05 mei 2015, 15:47
door HansD
Hazeldonk schreef:Op maat gemaakte Alpine, had ik dat 40 jaar geleden maar gehad dan had ik nu geen gehoor probleem. _001

Ben
+1
Mijn zoon draagt zijn otoplastieken ook bij feestjes en concerten - goed bezig.

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 05 mei 2015, 16:41
door Hazeldonk
HansD schreef:
Hazeldonk schreef:Op maat gemaakte Alpine, had ik dat 40 jaar geleden maar gehad dan had ik nu geen gehoor probleem. _001

Ben
+1
Mijn zoon draagt zijn otoplastieken ook bij feestjes en concerten - goed bezig.
Die is dan echt heel goed bezig, ik heb als machinist bij NS 23 jaar onbeschermd rond gereden en dat heeft geleid tot een gehoorbeschadiging van gemiddeld 50%. Als ik nu naar een bioscoop of een concert ga draag ik de Alpine's ook want het geluid is niet om te harden zelfs als je voor 50% doof bent. _001 Eerlijkheid dient te zeggen dat in die tijd je er niet bij stil stond. Ik heb in 1989 ontslag genomen en ongeveer in die tijd begon men ook daar met gehoor bescherming te verplichten. Conclusie: gehoorbescherming is heel erg belangrijk want je gehoor wordt minder en minder zonder dat je het in de gaten hebt tot dat je heel vaak moet vragen "wat zeg je"? En daarna ben je dan aangewezen op gehoorapparaten! :D

Ben

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 05 mei 2015, 17:15
door Bert33
Na lang de bekende gele proppen gebruikt te hebben, heb ik sinds kort tot tevredenheid standaardpluggen voor motorrijders van No-Noise voor rond de 20 euro. Beide doen ze wat ze moeten doen (het hinderlijke geluid buitensluiten); de pluggen laten noodzakelijk omgevingsgeluid beter toe. Voelt minder "opgesloten". Pluggen blijven goed zitten, voelt ze bijna niet, eigen hartslag hoor je niet.
Met het standaardscherm van de -1100- en een helm die voor mij niet stil genoeg is (Caberg Duke) blijft dit pure noodzaak. Pluggen naar tevredenheid, nu nog op zoek naar stillere helm. Iemand tips? :?

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 05 mei 2015, 17:37
door blackers
Bert33 schreef:Na lang de bekende gele proppen gebruikt te hebben, heb ik sinds kort tot tevredenheid standaardpluggen voor motorrijders van No-Noise voor rond de 20 euro. Beide doen ze wat ze moeten doen (het hinderlijke geluid buitensluiten); de pluggen laten noodzakelijk omgevingsgeluid beter toe. Voelt minder "opgesloten". Pluggen blijven goed zitten, voelt ze bijna niet, eigen hartslag hoor je niet.
Met het standaardscherm van de -1100- en een helm die voor mij niet stil genoeg is (Caberg Duke) blijft dit pure noodzaak. Pluggen naar tevredenheid, nu nog op zoek naar stillere helm. Iemand tips? :?
Mijn BMW helm 6 is stil, edoch altijd doppen in. De combinatie helm en doppen en Vstream scherm, is voor mij de juiste. Maar ik ben misschien wel wat overdreven voorzichtig gezien mijn reeds aanwezige gehoorschade [groet]

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 05 mei 2015, 22:50
door JM1100RT
Op maat gemaakte otoplastieken (http://www.oordoppen.eu/), want de rest blijft in mijn gehoekte gehoorgang niet op z'n plek (Ohropax vroeger trouwens wel :D )
JM -1100-

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 06 mei 2015, 09:35
door peijsj
Ik gebruik de standaard gele pluggen (verbonden met een koordje) en die bevallen mij prima. Iedere dag een nieuw setje. Niets schoonmaken en niet verliezen :mrgreen:

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 06 mei 2015, 14:37
door wil_kok
Hoi Bert,

Ik ben in de gelukkige omstandigheid dat ik gehoorbescherming van het werk kan gebruiken.
Deze zijn op maat en worden ook jaarlijks gecontroleerd of ze nog goed zijn (passen)
Ik gebruik al jaren harde pluggen, deze zijn in de zomer dag minder zweterig, zegt men.

Groet,
Wil

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 06 mei 2015, 17:03
door theridingman
Op maat gemaakte oordoppen van bij laperre http://www.lapperre.be/nl/?gclid=CjwKEA ... oCJ4Pw_wcB

Laten maken in 2012 voor motorvakantie naar Schotland. Passen nog altijd als gegoten (en dat mag je heel letterlijk nemen). Neemt het windgeruis voor een groot stuk weg terwijl je nog wel alle noodzakelijke verkeersgeluiden kan blijven horen. Vraag me nu niet wat ze gekost hebben, want ik weet het echt niet meer. Gebruikte ze ook voor in de tuin het gras af te maaien. Ik heb door mijn werk heel onregelmatige uren, soms heel laat, soms super vroeg. Waarbij ik voor een hele late dienst in de dag soms nog wat bijslaap. Een hele tijd langs waren de buren verbouwingen aan het doen en toen heb ik ze in de dag ook gebruikt om te kunnen rusten. Dus zijn geld dubbel en dik waard.

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 06 mei 2015, 20:10
door bmwalter
Op de laatste motorbeurs blauwe Alpine aan laten meten. Bevallen goed, navigatie, gesprekken, verkeer allemaal nog hoorbaar genoeg. Heb eerder harde maatdoppen gehad maar daar kreeg ik na een uurtje last van. De zachte Alpine's geven na uren nog geen last. Hoewel het uitdoen ook steeds weer voelt als waking up.

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 06 mei 2015, 20:53
door Andrew
Ik gebruik de harde otoplastieken van Earmo.
Ben wel tevreden over de bescherming van het lawaai maar vind het comfort niet geweldig -naughty-
Achteraf denk ik dat de zachte uitvoering misschien wel beter zou zijn geweest.
Sinds vorig jaar rij ik met een Vstream scherm en dat scheelt veel lawaai.
Op korte rustige ritten doe ik de otoplastieken dan niet in (al weet ik dat het beter is om ze wel te gebruiken).

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 06 mei 2015, 22:31
door Ton1959
No noise sinds een maand of 4 en die werken goed. Maar ik moet zeggen dat het erop lijkt dat mijn eerste gehoorbeschadiging nu niet door de motor kwam maar door een recente middenoorontsteking :(

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 07 mei 2015, 00:17
door Guusvb
Ik heb sinds 2011 de harde otoplastieken van earmo omdat die niet zouden slijten.
Ze passen geweldig en ik gebruik ze ook met klussen.
Origineel met witte filters (voor motorrijders) maar na enkele ritten overgestapt op gele filters.
De witte dempten onvoldoende.
Nadeel: als ik bij een terrasje stop en iemand wil mij vertellen hoe mooi hij mijn motor vindt :D , moet ik ze snel uitdoen en me verontschuldigen dat ik hem niet kon verstaan.... _004

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 07 mei 2015, 13:05
door Lemoi
eerst standaard alpine en ook op de motorbeurs 2 jaar geleden alpine op maat. Draag ze bijna altijd, Behalve met korte ritten als ik niet op wegen kom waar je harder als 80 km mag rijden (bijv mijn dochter naar school brengen of afhalen). En ze bevallen heel goed

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 07 mei 2015, 20:01
door Snellecees
Ik gebruik de harde doppen van Earmo. Ik heb ze 2013 op de motorbeurs gekocht en qua demping ben ik tevreden maar zoals hier al eerder geschreven ben niet helemaal tevreden met het draagcomfort. Bij het gebruik met mijn oude helm was het comfort beter dan nu met mijn nieuwe helm. De nieuwe helm drukt meer tegen mijn oren en dat voel ik op de doppen. Na een uur rijden merk ik wat irritatie aan vooral mijn linker oor. Ik ga proberen of ik het draagcomfort kan verbeteren door ze iets anders in het oor te plaatsen en als dat niet lukt kan Earmo misschien nog een kleine aanpassing doen.


Groet
Cees

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 07 mei 2015, 20:29
door WaltzingMatilda
Harde doppen van Earmo.

Ik lees dat veel motorrijders gewone standaard pluggen gebruiken.
Deze zijn echter alleen maar geschikt voor het reduceren van tijdelijk lawaai van bijvoorbeeld machines, maaiers etc.
Echter NIET geschikt voor motorrijden aangezien ze de gehoorgang vaak volledig afsluiten en daardoor zorgen ze voor een ongewenste druk op het trommelvlies. Dit kan weer lijden tot evenwichtsstoornissen en dat op een voertuig waar het juist belangrijk is om je evenwicht te bewaren!!

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 07 mei 2015, 20:40
door Jeroen1969
Ik heb pluggen van Pinlock, €25,- met van die rode filters. Bevalt uitstekend, zitten comfortabel en kunnen heel lang mee. Opbergdoorje ging vandaag stuk. Volgende keer bij Kenny zo'n dingetje voor aan de sleutelhanger mee nemen.

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 07 mei 2015, 21:52
door PaulSolleveld
Voor mijn werk draag ik op maat gemaakte gehoorbescherming.
En deze bescherming draag ik ook onder mijn helm, gaat perfect.

Tip 1: Maak ze na gebruik schoon, er zijn bruistabletten in de handel

Tip2: Maak de gehoorbescherming eerst even nat, ze passen dan beter.
En zo voorkom je irritatie.

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 30 mei 2015, 20:14
door Erteetje
Ik draag de NoNoise oordoppen. Deze zijn door de ANWB getest en bleken hun werk goed te doen.

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 02 jun 2015, 00:44
door tmolsth
Harde plastieken van Earmo. Zitten goed, maar irriteren ook na een tijdje: jeuk in linkeroor en steeds het gevoel of je oorsmeer naar binnen drukt en altijd gevoel oren te willen uitspuiten achteraf. Dempen goed, maar zou wel meer demping willen. Mijn eerste helm was oorverdovend, mijn tweede Schuberth C3 is beter, maar vind ik nog steeds luid, boven de 80. Ondanks dat ik pas twee jaar geleden heropstartte en eigenlijk altijd de oordoppen gebruik toch een hoge fluittoon in mijn oren gekregen (titinis) die er soms dagen niet meer uit gaat, en bijvoorbeeld ook spontaan na inspanning opduikt en dan blijft. Verder hoor ik alles goed, maar denk toch dat die fluit van het motorrijden komt, eerder nooit gehad.

Een goede aanvullende vraag op het forum zou dan ook kunnen zijn, wie heeft oorrensuizen en denkt (gemotiveerd) dat dit met motorrijden te maken heeft, en vervolgens wat voor gehoorbescherming daarbij gebruikt is.

Theo Olsthoorn, Heemstede

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 02 jun 2015, 19:25
door moh_fan
Ben al jaren een zeer tevreden gebruiker van de harde otoplastieken van Earmo.
Zitten als gegoten zorgen met een iets zwaardere demping voor acceptabel lawaai.
Dat ze van alle markten thuis zijn bewijzen ze op de schietbaan en in de operatiekamer!

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 03 jul 2015, 20:34
door Martin7007
Maakt gebruik van zacht otoplastieken. Standaard oordopjes gaan te diep in mijn blijkbaar grote gehoorgangen waardoor ik ze er bijna niet meer uit krijg.
Maakt ook gebruik van een Nedplex ruit, hierdoor zit ik minder in de rijping,Mbit levert nog het grootse voordeel op.
Er zoals hierboven al aangegeven, wanneer je merkt dat je gehoor achteruit gaat is het te laat. Dus tijdig mee beginnen voordat er schade optreed.

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 03 jul 2015, 21:44
door vioma

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 09 jul 2015, 19:20
door WernerB
Na alle adviezen en reacties te hebben gelezen, heb ik vorige maand bij Earmo zachte otoplastieken laten aanmeten. Schrok wel van de levertijd: 4 - 5 weken! Met een beetje mazzel heb ik ze dus volgende week binnen. Kan dan eerst met het rode filter gaan stoeien en, mocht dat niet bevallen, een andere (witte?) uitproberen. Na 3 maanden moet ik het dan wel weten.
Prima service en geduldige uitleg door audicien in Bosschenhoofd (Onder de rook van Breda en slechts 20 minuten rijden vanuit Tholen). Bleek naast verwoed motorrijder te zijn geweest, nu verwoed old-timer rijder! En altijd pluggen in de oren!
Ben dan ook erg nieuwsgierig wat ik, na mijn jaarlijkse wissel van Alpine-plugjes, ervan ga merken.....
Ik houd jullie op de hoogte! _004

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 16 jul 2015, 22:43
door WernerB
En na vier dagen en 500 km gereden te hebben met de Earmo zachte otoplastieken, kan ik niet anders zeggen: Dit had ik jaren geleden moeten doen! Zitten heerlijk en met de rode filters ben ik de koning te rijk!
Ik kan ze iedereen van harte aanbevelen!

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 16 jul 2015, 22:55
door Menno_Motor
Jups, ik heb de softe versie van de EARmo's... lichtste filter, helemaal top!

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 16 jul 2015, 22:56
door Menno_Motor
HansD schreef:Otoplastieken van Alpine op maat en met filter naar keuze. Voor ca. euro 100 op de motorbeurs 2 jaar geleden.
Ondanks dat het achter het grote Rt scherm stil is , en ik ook een stille helm heb, gebruik ik toch gehoorbescherming. Eerst alleen voor langere snelwegritten, maar nu eigenlijk altijd.
Wel een beetje jammer als je een Akrapovich uitlaat op je Rt hebt, maar safety first.
Het geweldige geluid van die Akra en jouw boxer valt toch achter je neer.... :mrgreen:

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 11 aug 2015, 23:17
door Ben1200RT
Ik gebruik al enige jaren de oordoppen van NoNoise. Ik vervang ze minimaal elk jaar daar ik vrijwel dagelijks op de motor zit. Mijn vriendin heeft ook de NoNoise echter deze hebben we iets ingekort omdat zij ze niet fijn vond zitten. Nu voldoen ze naar volle tevredenheid

Groeten Ben1100RT

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 04 okt 2015, 12:26
door Funbiker
Ik heb al jaren op maat gemaakte oordoppen van Alpine.
Heb op de beurs nieuwe laten maken omdat de oude wat los zaten en dus niet meer optimaal dempte.
Helaas door de hectiek bij het aanmeten zaten de nieuwe doppen niet lekker.
Er werden zonder probleem nieuwe aan gemeten
Zo wat zitten die weer lekker en stil _004
kan weer een aantal jaar ongehoord .... ehe... ongestoord motorrijden

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 04 okt 2015, 14:38
door anjoeco
Sinds een jaar of 12 bij een audicien otoplastieken laten aanmeten. Van Comfoor. Werken goed, slijten nauwelijks. Eén keer een scheurtje in het materiaal: perfect gratis een nieuwe set, en nu sinds 8 jaar de huidige.
Inbrenggemak optimaal (even over je natte tong, of die van je vriendin, halen),
schoonmaken eenvoudig, maar wel regelmatig doen,
draagplezier niet altijd ( na een paar uur rijden) even prettig want irritatie en dat kan ook door de helm komen(Schubert C1, the best there is),
kwaliteit: moet nodig laten checken, want ze zijn al ouder. En ik ook (spiegelbeeld), dus vervorm ik zelf ook een beetje.
Draag ze in NL vrijwel altijd. In Frankrijk (min. 3 x per jaar een weekje) vrijwel nooit (snelheden gemiddeld <60km/u, Garmin snelwegen vermijden)
Vind het rustgevend, en ik voel me alerter met die dingen in.
PS. Op anwbmotor.nl staan 11 vragen en antwoorden over gehoorbescherming. Aanrader die eens door te lezen. Hier komen vrijwel alle aspecten naar voren.

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 24 okt 2015, 10:09
door Harro
Inspector Gadget schreef: Hoewel ik met mijn ene helm geen gehoorbescherming draag zo enorm stil die is,
Dat maakt me erg nieuwsgierig. Het liefst zou ik een erg stille helm dragen. Volgens een duitse test moest ik dan een HJC RPHA ST hebben, maar dat is een regelrechte miskoop. De test laat deze helm op alle punten het best scoren, maar lijkt me dat die testuitslag gekocht is want er klopt weinig van.

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 24 okt 2015, 10:39
door Wimis
Ik heb gestemd: Ik gebruik geen.

Zal dat even toelichten omdat dit geen eigenwijzigheid is van mij.
Ik heb gehoorapparaten in beide oren, ene helft is mijn gehoor 50% minder en de andere 60% minder.
Door de gehoorapparaten kan ik het gesprek goed volgen tenzij het te druk word.

Door de apparaten op de RT uit te zetten heb ik genoeg demping van de rijwind en motorgeluiden.
Zo ook hoor ik de rammeltjes niet waar mijn vrouw mij wel eens op wijs :D

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 24 okt 2015, 11:12
door RToon
Gestemd
Ik gebruik geen oorbeschermers
Ik zil volledig achter het scherm
Rij tot op heden met open helm
Hij sluit perfect af rond mijn oren er komt geen ruis langs
Op mijn vorige de Suzuki Burgman 400
Was het scherm lager daar floot het wel rond mijn oren ook met deze helm
Daar toen een klein extra scherm opgezet
En was het al veel minder
Op de Bemdobbeljou :D geen extra schermverhoging nodig

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 24 okt 2015, 11:53
door Inspector Gadget
Harro schreef:
Inspector Gadget schreef: Hoewel ik met mijn ene helm geen gehoorbescherming draag zo enorm stil die is,
Dat maakt me erg nieuwsgierig. Het liefst zou ik een erg stille helm dragen. Volgens een duitse test moest ik dan een HJC RPHA ST hebben, maar dat is een regelrechte miskoop. De test laat deze helm op alle punten het best scoren, maar lijkt me dat die testuitslag gekocht is want er klopt weinig van.
Testen gebruik ik indicatief want er zijn diverse factoren die een "uitslag" bepalen;
Naast emotie van de tester(s) (soms ook voorkeur genaamd), sponsoring (komt helaas inderdaad vaker voor), is de vorm van je eigen hoofd nogal een bepalende factor.
Geen mensch is wat dat betreft hetzelfde en heel erg uniek, ook de vorm van je hoofd.

Maar ook ik heb ooit eens een miskoop gedaan, in mijn geval Nolan. Dat is, echt gemeend, in mijn optiek een slechte helm in velerlei opzichten, anders dan behalve de communicatie-middellen mogelijkheden. :(
Dat is degene waar ik absoluut gehoorbescherming moet dragen anders heb ik na 5 minuten bij 80km/u (e.v) daar direct last van en dat houdt de rest van de dag & nacht aan.
Maar nu heb ik eenmaal hele gevoelige oren.

Goede ervaringen heb ik met Schuberth C3, in mijn geval absoluut stil & heerlijk. Mijn volgende helm wordt absoluut zeker weten wederom een Schuberth. En dan de C3 Pro.
Maar dat is mijn voorkeur. ;) :lol:

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 24 okt 2015, 16:58
door Harro
Inspector Gadget schreef:
Goede ervaringen heb ik met Schuberth C3, in mijn geval absoluut stil & heerlijk.
Dank, goed om te weten, als ik mijn HJC RPHA ST zat ben, zal ik eens kijken of die mij goed past.

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 24 jan 2016, 22:32
door SLSLNL
Hoi Hoi,

Op de GW droeg ik nooit dopjes, want ik zat altijd uit de wind. Op de brommer ook niet, want, ook liep die 70/75 had ik weinig last van herrie.
Nu, op de beemer, draag ik ze wel. Ik droeg in het begin mijn outoplastieken, maar die zijn niet goed voor op de motor. Ofwel ik ben erg veranderd, of mijn gehoorbescherming, maar hoe dan ook, lekker is het niet. Ze worden uit mijn oren gedrukt.
NU heb ik voor 19 euro bescherming gekocht met een rood filter. Ik hoor voldoende, maar de hinderlijke druk/herrie is weg. Volgens de verkoper speciaal voor motorrijders.
Hoe dan ook , voorlopig even dragen, want het scheelt wel.

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 19 sep 2016, 23:40
door CharlieRossi
Toen ik een vrij eenvoudige HJS integraalhelm had, gebruikte ik vaak gewone schuimrubber oordoppen van de HEMA. Voor een paar euro heb je een stuk of 5 setjes, waar je een week tot een maand mee doet. Na 5 jaar de HJC vervangen voor een Shoei Neotec, de stilste in zijn soort was een van de aanprijzingen (maar heeft dat zooooooo NIET waargemaakt!). Meteen een standaard dop gekocht van een onbekend merk. Kostte me € 22, werkt 6-12 maanden als een speer. Na een jaar een standaard alpine gekocht: Slappe hap voor mijn oren. Na een maand of twee toch maar die Variphone,nl siliconen laten aanmeten. Dat werkt behoorlijk.

Toch ben ik bang te kritisch te zijn. Ik rijd graag met het scherm in de laagste stand. Dan geeft die Neotec toch een behoorlijke bak herrie. Of is dat normaal?

Carel

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 26 jan 2021, 18:23
door hugo75
vandaag ff een stukje gereden met mijn kersverse op maat gemaakte orthoplastieken.....

In 1 woord............... geweldig! Ondanks dat mijn helm, (ik schat dat ie een jaar of 7 oud is)niet meer de jongste is. De pasvorm is nog altijd prima. In combinatie met mijn nieuwe oordoppen van Pluggerz is dit een ware verademing. Draagcomfort is fantastisch, ik heb voor de soft versie gekozen en dit werkt voor mij het beste. Ik heb ook ooit een setje harde varianten gehad maar die vind ik niet prettig zitten. Al met al een tevreden gebruiker! _004

Re: Welke gehoorbescherming gebruik jij?

Geplaatst: 26 jan 2021, 20:22
door WaltzingMatilda
Na de oordoppen is het dan nu tijd voor een nieuwe helm.
Gemiddeld gaat een helm maar een jaar of 5 mee.