Pagina 1 van 1
Verwarmde handschoenen?
Geplaatst: 22 feb 2015, 10:38
door Marianne
Helaas heb ik deze winter, vanwege het vele zout, niet veel kunnen rijden maar ik heb, ondanks de handvatverwarming, heel vaak koude handen (ook een vrouwending

)
Maar ik wil misschien verwarmde handschoenen aanschaffen. Dus ik heb de volgende vragen aan mensen die ze ook gebruiken / hebben:
* Welk merk heb je?
* Met batterij of met kabel naar de accu?
* Hoe bevallen ze?
Alvast bedankt.
Re: Verwarmde handschoenen?
Geplaatst: 22 feb 2015, 13:51
door HansD
Marianne schreef:Helaas heb ik deze winter, vanwege het vele zout, niet veel kunnen rijden maar ik heb, ondanks de handvatverwarming, heel vaak koude handen (ook een vrouwending

)
Maar ik wil misschien verwarmde handschoenen aanschaffen. Dus ik heb de volgende vragen aan mensen die ze ook gebruiken / hebben:
* Welk merk heb je?
* Met batterij of met kabel naar de accu?
* Hoe bevallen ze?
Alvast bedankt.
Ik heb de binnenjas en handschoenen van Gerbing, aangesloten met kabels. Het aantrekken en aansluiten is even wennen, maar ze bevallen uitstekend!

De eerste keer rijden weet je niet wat je gebeurt!
Ik heb de bedieningsunit op de tank geplakt, zodat ik deze goed kan zien en bedienen.
De Gerbing handschoenen verwarmen de handen aan de buitenkant, integenstelling tot de handverwarming van de bmw. Dat is beter, maar bij erg koud weer (onder de -4) zet ik ook de bmw handverwarming erbij aan, dan worden je handen van binnen en buiten verwarmd. De Gerbing unit is beveiligd: als de boordspanning te veel zakt, schakelt de Gerbing uit om te voorkomen dat door de verwarming de accu leeg getrokken wordt (nog niet meegemaakt trouwens).
Gerbing vind ik wel aan de dure kant, maar ze hebben een goede naam, ook qua service. Defecte handschoenen worden meestal gratis omgewisseld, soms zelfs na een paar jaar gebruik. Als veelrijder en winter-doorrijder vind ik het het geld waard.
Re: Verwarmde handschoenen?
Geplaatst: 22 feb 2015, 22:13
door strik
Wellicht ook nog een optie.
Ik vind het zelf erg onprettig om met dikke winterhandschoenen te rijden. Daarom heb ik voor de winter handkappen op mijn stuur gezet. Ziet er een beetje lullig uit maar ik rij nu het gehele jaar met mijn zomerhandschoenen nog aan zonder koude handen te krijgen.
Kijk even op:
viewtopic.php?f=50&t=7501#p79260
Re: Verwarmde handschoenen?
Geplaatst: 22 feb 2015, 22:41
door gasgever
Goede avond Marianne
Net zoals Hans gebruik ik ook gerbing verwarmde handschoenen .
Zijn wat prijzig maar een echt warme winterhandschoen kost ook nog al wat
Aan de draad vond ook ik het prettigst omdat je dan niet zit met het opladen van de batterij
en je komt niet onverwacht met een lege batterij te zitten.
Het comfort van de Gerbings vind ik beter dan bij de normale winterhandschoen.
Ook het aansluiten van de handschoen met de verbindingstekens is inderdaad wennen.
Ook als je afstapt en je vergeet per ongeluk de handschoenen los te maken van de handschoen
Komen de stekkers vrij makkelijk los zodat niet gelijk je met een probleem zit.
Hoop dat je aan deze info wat kan .
Motorgroet Ger
Re: Verwarmde handschoenen?
Geplaatst: 23 feb 2015, 07:26
door white
Ik rijd in extreme omstandigheden met de verwarmde handschoenen van Baehr.
Dat zijn zeer comfortabele handschoenen, die bedraad zijn aangesloten.
De draad is een krulsnoer, dat door zijn elastische vermogen nooit in de weg zit.
Toch heb je met draad voldoende bewegingsvrijheid om te doen wat je wil.
Voordeel van de Baehr is de traploze instel mogelijkheid.
Bij min 20 is de minimale stand voor mij voldoende, de verwarmingsdraden lopen over de hele vingers heen, wel zo prettig.
Het is ook nooit nodig om hierbij je handvatverwarming aan te zetten, als je de Baehr vol open zet word het naar mijn mening gewoon te warm..
Ook een weetje: Nooit je handvatverwarming gebruiken als het regent. Het membraam in je handschoenen gaat dan omgekeerd werken en trekt juist het vocht naar binnen..
Re: Verwarmde handschoenen?
Geplaatst: 23 feb 2015, 14:41
door Lemoi
my 2 cent: Ik gebruik winter handschoenen van revi't (ik ben niet over veel dingen van revi't tevreden maar over de handschoenen wel).
Ik rij ook door weer en wind 5 dagen per werk en dan ook langer stukken naar bijv D, B, F of soms A en nog geen last gehand van koude handen (vorig jaar ruim 50K km gereden). Wel eens dat de vingers wat kouder aanvoelen maar meer niet.
Ik rij met handvat verwarming en ook met regen. Handschoenen blijven waterdicht ook na 6 uur rijden in de regen, de jas/broek daarin tegen.... (op de beurs een nieuwe halen).
Ik dacht ook altijd dat ik de Gerbing handschoenen moest kopen (heb een jasje van Gerbing) maar heb nog niet echt een keer meegemaakt dat ik echt koude handen had en dus nog geen gerbing handschoenen nodig. Dat het wat comfortabeler is geloof ik wel.
En voor dames kan ik me iets meer voorstellen dat die iets sneller koude handen hebben en dan zullen verwarmde handschoenen wel lekker zijn.
Maar ik denk dat het belangrijk is om voor jezelf vast te stellen (en grof in te delen in volgende categorieen:
- ik heb geld over en vind kabels niet erg- > verwarmde handschoen
- rijd ik maar af en toe met koud weer en niet zo lange afstanden -> normale winter handschoenen (met handvat kappen misschien)
- rijd ik veel in de kou en heb gauw koude handen -> verwarmde hanschoenen
Re: Verwarmde handschoenen?
Geplaatst: 23 feb 2015, 15:44
door Mariecke
Ik heb de hele winter doorgereden, met mijn zomerhandschoenen.
Ik heb een jaar geleden voor iemand anders verwarmde handschoenen geinstalleerd, ik vond het een vreselijk gevoel toen ik er een stukje mee ging rijden. Alsof je natte handschoenen aan hebt..
Ik zou eerder aan kappen denken, ook al ziet het er niet uit ;-)
Re: Verwarmde handschoenen?
Geplaatst: 23 feb 2015, 16:58
door Lemoi
misschien dan handig merk (en type) aan te geven zodat de TS er iets mee kan.
En lijkt me niks om de hele winter met zomer handschoenen te rijden tenzij de afstand klein is...
Re: Verwarmde handschoenen?
Geplaatst: 23 feb 2015, 18:45
door Marianne
Alvast bedankt voor jullie antwoorden.
Ik denk dat de handkappen afvallen. Ik ben bang dat ik mij daardoor niet vrijelijk kan bewegen, maar dat is meer een gevoel en een aanname.
Winterhandschoenen vind ik verschrikkelijk om mee te rijden. Ze zijn te dik en ik heb dan nog koude handen.
Ik lees nog even verder als er nog antwoorden komen, maar ik denk dat ik voor de verwarmde met draad ga.
Re: Verwarmde handschoenen?
Geplaatst: 23 feb 2015, 19:53
door Bostich10
Voor wat t waard is:
Ik zelf heb geen winterhandschoenen.
Ik draag zomer en winter dezelfde soort handschoenen. (de zwarte leren legerhandschoenen)
Alleen die in de winter zijn ietsje groter dan mijn eigenlijke maat en daaronder draag ik dan gewoon dunne linnen handschoentjes. Hardoophandschoenen kunnen ook.
Wel heb ik altijd een paar reserve handschoenen bij me voor als t regent en mijn handschoenen erg nat zijn..
Mijn handvatverwarming gebruik ik zelden.
Groetjes,
B10
Re: Verwarmde handschoenen?
Geplaatst: 23 feb 2015, 20:41
door white
Mariecke schreef: ik vond het een vreselijk gevoel toen ik er een stukje mee ging rijden. Alsof je natte handschoenen aan hebt..
Ik ben ook wel benieuwd welk merk dat was.
Oftewel het ligt aan de handschoenen, of de verwarming heeft (veel) te hoog gestaan.
Dat je dan eventueel klamme handen krijgt kan ik me voorstellen.
Met de Baehr heb ik daar absoluut geen last van.
Maar, zoals ik al aangaf staat hij bij dan ook ongeveer op minimaal.
En dan heb je nergens last van

Re: Verwarmde handschoenen?
Geplaatst: 23 feb 2015, 21:55
door WaltzingMatilda
Zelden last van koude handen.
Eigenlijk gebruik ik het hele jaar de BMW Pro Summer al dan niet icm de handvatverwarming. (zit er niet voor niks op)
Voor temperaturen onder 0 kies ik dan voor de BMW Allround of de Allround 2.
Het probleem van koude handen ontstaat vaak doordat mensen handschoenen kopen die precies passen terwijl je juist handschoenen moet kopen die 1 maat te groot zijn.
Kijk maar eens naar je huidige paar, deze zitten als gegoten maar daardoor is er geen plaats meer voor een isolerende luchtlaag.
Doordat er geen lucht meer in de handschoen aanwezig is ga je koude handen krijgen.
Hetzelfde probleem doet zich ook voor bij de laarzen, de mijne zijn in principe 1 maat te groot maar daardoor warm in de winter met maar 1 paar wandelsokken aan. (en de zijn niet broeierig in de zomer)
Probeer maar,
Greetz WaltzingMatilda
Re: Verwarmde handschoenen?
Geplaatst: 24 feb 2015, 21:17
door Marianne
WaltzingMatilda schreef:Zelden last van koude handen.
Greetz WaltzingMatilda
Het probleem is dat ik normaal in het dagelijkse leven ook bijna altijd koude handen heb. Dus het ligt niet aan mijn handschoenen. Vandaar dat ik echt op zoek ben naar verwarmde handschoenen.

Re: Verwarmde handschoenen?
Geplaatst: 24 feb 2015, 21:48
door Mariecke
Lemoi schreef:misschien dan handig merk (en type) aan te geven zodat de TS er iets mee kan.
En lijkt me niks om de hele winter met zomer handschoenen te rijden tenzij de afstand klein is...
Volgens mij was het Baehr en ik draag nagenoeg altijd zomerhandschoenen, ongeacht de afstand.
Ik denk dat het goed door mijn spiegels word afgeschermd oid, want ik heb zelden last van koude handen.
Re: Verwarmde handschoenen?
Geplaatst: 24 feb 2015, 22:39
door white
Marianne schreef:
Het probleem is dat ik normaal in het dagelijkse leven ook bijna altijd koude handen heb. Dus het ligt niet aan mijn handschoenen.
+1
Ook zijn mijn handschoenen niet te klein, ik hou van ruime, niet te strakke kleding op de motor, dat geld ook voor de handschoenen.
De Baehr is in mijn ogen zeer comfortabel, maar dat kan zeer persoonlijk zijn.
Ik zou zeggen, ga proefrijden.
Dat kan altijd
